За різними даними зараз в Європі перебуває близько 5 мільйонів українців
В Європі постійно зростає чисельність українських біженців, які працюють. Якщо в перший рік повномасштабної війни таких було не більше 10%, то найближчим часом кількість зайнятих на роботі українців в ЄС перевищить 50%, в тому числі завдяки молодим українцям, які закінчать школу чи інше навчання. Це своєю чергою активно впливає на дохід держав, які заробляють десятки мільярдів доларів.
Про це пише економіст та фінансовий аналітик Олексій Кущ. Експерт зазначив, що за різними даними зараз в ЄС перебуває близько 5 мільйонів українців, серед яких 45% - це жінки, 32% - діти, 23% - чоловіки. Водночас на практиці біженців може бути більше, насамперед чоловіків, які не знаходяться на обліку місцевих влад. Наразі працевлаштовані близько 1,6 мільйона біженців, тобто трохи понад 37% від загальної чисельності.
"Найбільший ВПГ українців (валовий продукт громади) у Німеччині - майже 52 млрд доларів. Це досить закономірно: в Німеччині перебуває більш як мільйон українських біженців, а подушовий валовий продукт у цій країні становить 44 тисяч доларів. На другому місці ВПГ українців у Польщі - майже 17 млрд доларів. За рахунок надвисокого подушового валового продукту в Ірландії ВПГ українців у цій країні перевищує 10 млрд доларів", - розповів експерт про вклад українців в економіку приймаючих держав.
При цьому Олексій Кущ додає, що у 2025 році кількість біженців з України в ЄС може зрости ще на 500 тисяч осіб. Таку оцінку зробив Національний банк України.
Лідерами за кількістю працевлаштованих українців є дві європейські країни - Польща та Німеччина. При цьому, найбільше працюючих українців саме у Польщі. Там менш суворі вимоги до знання мов, більш зрозуміла сама мова, при цьому не такі великі соціальні виплати. Також у цій країні більше можливостей для українців влаштуватися на роботу без особливих додаткових вимог.
У порівнянні з Польщею, у Німеччині менший відсоток працевлаштованих українців. Зокрема, через більш жорсткі вимоги до знання мови.