Німеччина урізає допомогу біженцям з України

Скорочення допомоги стосується новоприбулих шукачів притулку

біженці в Німеччині
В Німеччині біженці з України отримуватимуть таку саму допомогу, як і шукачі притулку з інших країн

У Німеччині вирішили скоротити допомогу біженцям з України. Але не всім, а тим, хто приїхав після першого квітня 2025 року. Ретельніше перевірятимуть і статки, які біженці мають на своїй батьківщині.

Як повідомляє DW, біженцям з України, які прибували з 2022 року і дотепер, як і німецьким безробітним, нині виплачують базову соціальну допомогу, так звані "гроші для громадян": 563 євро на місяць на рахунок.

Шукачам притулку з усього світу (а відтепер і українцям) надається найпростіший дах над головою - як правило, кімната в житловому контейнері. Дотепер же українці могли - так само як і безробітні німці - отримувати субсидію на комунальні послуги й повну оплату оренди власної квартири, в рамках законодавчо встановлених цінових рамок у перерахунку на кожного члена родини.

Крім грошей, шукачам притулку надається право лише на безкоштовну базову медичну допомогу. Тепер саме цей "пакет виживання" отримуватимуть і новоприбулі біженці з України. З 2022 року українці отримують повноцінне державне медичне страхування - таке саме, яке мають більшість німців. Для безробітних у Німеччині це страхування безкоштовне, а з працюючих стягується сума, відповідна до заробітку.

Крім урізання пільг новоприбулих з першого квітня 2025 року українських біженців чекають жорсткіші перевірки, чи не мають вони в Україні майна і доходів, які не відповідають критерію малозабезпеченості.

Українці продовжують прибувати в ЄС

Впродовж лютого 2025 року в країнах Євросоюзу стало ще більше українських біженців. Статус тимчасового захисту отримали 21 015 громадян. Так, станом на 28 лютого 2025 року в ЄС перебувало понад 4,3 млн українців зі статусом тимчасового захисту. Найбільший приріст спостерігали у Німеччині (+7550), Чехії (+2765) та Іспанії (+1885).

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube