У порівнянні з Польщею, у Німеччині менший відсоток працевлаштованих українців
Лідерами за кількістю працевлаштованих українців є дві європейські країни - Польща та Німеччина. Втім у Польщі біженці мають більше можливостей влаштуватися на роботу без особливих додаткових вимог. У Німеччині з цим складніше.
Про це в етері "Київ24" розповіла старша наукова співробітниця інституту демографії та соціальних досліджень Лідія Ткаченко. Вона зауважила, що точних даних немає, але слід зважати на те, що у цих країнах перебуває найбільше українців, які мають статус тимчасового захисту.
Вона розповіла, що найбільше працюючих українців саме у Польщі. Там менш суворі вимоги до знання мов, більш зрозуміла сама мова, при цьому не такі великі соціальні виплати. Також у цій країні більше можливостей для українців влаштуватися на роботу без особливих додаткових вимог, адже "польський ринок праці вже звик до української робочої сили", зауважує демографиня.
У порівнянні з Польщею, у Німеччині менший відсоток працевлаштованих українців, зазначає Ткаченко, зокрема, через більш жорсткі вимоги до знання мови. Водночас Німеччина розглядала можливість дозволити українцям працювати за фахом без знання мови, однак ця ініціатива наразі не має чіткої реалізації.
Нещодавно в Євростаті повідомили, що впродовж лютого 2025 року в країнах Євросоюзу стало ще більше українських біженців - 21 015 громадян України отримали статус тимчасового захисту. Найбільше таких було у Німеччині.
При чому в Німеччині вирішили скоротити допомогу біженцям з України. Але не всім, а тим, хто приїхав після першого квітня 2025 року. Ретельніше перевірятимуть і статки, які біженці мають на своїй батьківщині - чи не мають вони в Україні майна і доходів, які не відповідають критерію малозабезпеченості.