Тиждень тому ІТ-армія України паралізувала роботу найбільших аеропортів рф
Українська ІТ-армія зупинила роботу найбільших аеропортів рф. Російську систему бронювання авіаквитків Leonardo, як повідомляли російські ЗМІ, було зламано 28 вересня. Збій трапився у системі "Уральських авіаліній" та "Аерофлоту". Тільки сьогодні у Мінцифри повідомили, що за кібератаками стояли українські хакери.
Про це розповів віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки і технологій Михайло Федоров у своєму телеграм-каналі. Він заявив, що кібернаступ буде продовжуватись.
"Кібернаступ продовжується. Майже щодня російські сайти виходять з ладу, дані витікають, а робота держустанов паралізується. Один з останніх кейсів - зупинка найбільших аеропортів рф. IT-армія зламала російську систему бронювання авіаквитків Leonardo", - пише Федоров.
Він також поставив риторичне запитання, мовляв якщо "українські аеропорти не можуть працювати через війну, то чому це мають робити російські?". Обіцяє, що ІТ-армія готує нові "сюрпризи" для росіян, бо постійно прокачує скіли і поповнює свої ряди.
Як відомо, 28 вересня російські авіакомпанії заявляли про труднощі при реєстрації пасажирів в аеропортах через збій у системі бронювання Leonardo компанії "Сирена-Тревел", яка пов'язана з держкорпорацією "Ростех".
"Аерофлот" повідомляв, що система бронювання зазнала масованої DDoS-атаки з-за кордону. Також про сбій в роботі зробили заявлення "Уральські авіалінії".
Система "Леонардо" відповідає за розклад рейсів, пересадки пасажирів, управління продажем. Зупинка цього IT-механізму паралізує повітряну гавань. І всі, хто не пройшов онлайн-реєстрацію попередньо, просто не змогли отримати квитка і сісти в літак.
Розробники програми кажуть, що атака була вранці і ввечері 28 вересня. Називали атаку "потужною" та "добре спланованою". І аналогічні атаки на цифрову інфраструктуру відбуваються останніми місяцями доволі часто. Зокрема, за даними росЗМІ, проблеми під час реєстрації пасажирів спостерігалися на рейси авіакомпаній "Аерофлот", "Росія", Azur Air, Red Wings, "Побєда" і "Уральські авіалінії". Пізніше представник "Ростех" уточнив, що "систему підняли, сервіси відновили працездатність".
22 вересня голова Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України (ДССЗЗІ) Юрій Щиголь назвав судову інформацію одною з пріоритетних цілей російських хакерів. За його словами, за останні місяці кількість спробу зломів зростає. Український кіберзахист активізується у протистоянні.
Нагадаємо, що 24 серпня українські хакери влаштували масовану атаку в росії: вони зламали камери спостереження у кількох містах та запустили звернення голосом українського президента Володимира Зеленського до жителів рф. Він пояснював, що з ними буде у разі мобілізації та хто їхній справжній ворог, який ховається у Кремлі. Це звернення поширили на День Незалежності України.
У середині серпня ресурси "Інформатора" також зіткнулися з нетиповою активністю: була зафіксована атака ботів з різних країн. Кібератака прийшлася на момент удару росіян по території України ракетами "Кинджал" 11 серпня. Зокрема, постраждав регіональний сайт з новинами про Коломию Івано-Франківської області.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.