Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
Російські шпигуни використовують хакерів для атак на комп'ютерні системи правоохоронних органів України
У п’ятницю, 22 вересня, голова Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України (ДССЗЗІ) Юрій Щиголь назвав пріоритетні цілі російських хакерів. За його словами, росіян цікавить судова інформація. За останні місяці кількість спробу зломів зростає.
Про нові цілі російських кібератак по Україні повідомила агенція Reuters. Український кіберзахист активізується у протистоянні.
"Відбулася зміна напрямку - від фокуса на енергетичних об'єктах до правоохоронних органів, які раніше не так часто ставали об'єктами атак", - повідомив Щиголь.
За його словами, російські шпигуни використовують хакерів для атак на комп'ютерні системи правоохоронних органів України з метою виявлення та отримання доказів, пов'язаних з російськими воєнними злочинами.
Хакери, які працюють на зовнішню, внутрішню і військову розвідки Росії. Вони активізували кампанії цифрового вторгнення, спрямовані на українську Генеральну прокуратуру і відомства, які документують воєнні злочини.
"Цей зсув у бік судів, прокуратури та правоохоронних органів свідчить про те, що хакери збирають докази російських воєнних злочинів в Україні, щоб стежити за українськими розслідуваннями", - додав він
Шпигунська діяльність буде висвітлена у майбутньому звіті ДССЗЗІ. Його планують опублікувати у понеділок, 25 вересня.
У звіті, за повідомленням Reuters, йдеться про те, що хакери також намагалися збирати розвідувальну інформацію про російських громадян, заарештованих в Україні. Це робилось для того, щоб "допомогти цим особам уникнути судового переслідування і повернути їх назад до Росії".
"Групи, які ми ідентифікували як такі, що займаються цією діяльністю, є частиною російських розвідувальних служб ГРУ і ФСБ", - сказав пан Щиголь.
На пряме запитання голови Держспецзв’язку точно визначити, які саме підрозділи стали мішенню хакерської кампанії - Щиголь не відповів посилаючись на міркування безпеки. За його словами, кількість інцидентів у сфері кібербезпеки, задокументованих ДССЗЗІ, зросла на 123% за перші шість місяців цього року порівняно з другою половиною 2022 року.
Російські хакери пріоритетно націлені на державні органи та намагаються отримати доступ до їхніх поштових серверів. У виданні зауважили, що редакція не змогла самостійно перевірити жодну з хакерських атак, описаних Щиголем та у звіті.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписати на канал у Viber можна тут.