“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Вона – друга жінка в історії й перша громадянка України, яка здобула цю нагороду
Українка Марина В’язовська разом із трьома іншими лауреатами отримала престижну нагороду з математики – медаль Філдса. У науковому світі вона вважається аналогом Нобелівської премії, яку математикам не вручають.
Про це повідомляє Інформатор з посиланням на видання "Радіо Свобода".
Як пише видання Quanta magazine, Міжнародний конгрес математиків, на якому традиційно вручають медаль Філдса, мали провести в Санкт-Петербурзі (росія), проте після початку повномасштабної війни проти України місто позбавили права його проведення, і форум перенесли до Гельсінкі. В’язовська отримала нагороду за роботу над найщільнішим упакуванням ідентичних сфер у восьми вимірах — це продовження багаторічної теми досліджень.
"В'язовській вдається робити зовсім неочевидні речі, які намагалися зробити багато людей, але не змогли. На відміну від інших, вона робить це, розкриваючи прості, природні, глибокі структури, те, на що ніхто не очікував і що ніхто інший не зміг знайти", – сказав математик Генрі Кон.
Зараз українка працює на кафедрі теорії чисел у Швейцарському федеральному технологічному інституті Лозанни. Вона розповіла, що з початку війни до неї в Лозанну приїхали як біженці дві сестри та племінники. Бабуся, батьки та інші родичі залишилися в Києві. Зазначимо, що медаль Філдса заснована у 1936 році. З того часу кожні чотири роки нагороду вручають двом-чотирьом лауреатам віком до 40 років за «видатні математичні досягнення».
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.