Україні загрожує епідемія туберкульозу: чому темпи поширення хвороби продовжать зростати

Зараз як ніколи важливо слідкувати за своїм здоров'ям

Україні загрожує епідемія туберкульозу: чому темпи поширення хвороби продовжать зростати

Україні загрожує епідемія туберкульозу, збільшується кількість хворих. Темпи поширення хвороби продовжать зростати з декількох причин. 

Про це заявив голова комітету Верховної Ради з питань здоров'я нації, медичної допомоги України Михайло Радуцький, – передає Інформатор.

"В Україні зростає кількість людей, хворих на туберкульоз. В минулому війни, як правило, супроводжувались епідеміями. На жаль, і сьогодні ми бачимо певні ознаки загрози спалаху інфекційних хвороб. Останнім часом активно обговорюється можливе розповсюдження холери через відсутність питної води та масові стихійні поховання у Маріуполі. Але не менш небезпечною є епідемія туберкульозу", - наголосив Радуцький.

За інформацією ЦГЗ (Центр громадського здоров'я України), у травні в Україні лише офіційно зареєстровано 1,7 тисячі випадків туберкульозу. З них майже 1,4 тисячі – нові пацієнти, 270 – пацієнти із рецидивом. Для порівняння: у березні було зафіксовано на 200 випадків захворювання туберкульозу менше. Загалом зараз на лікуванні перебуває 12,5 тисячі пацієнтів.

Експерти прогнозують, що темпи поширення хвороби продовжать зростати:

  • Перша причина – українці під час повітряних тривог вимушені тривалий час перебувати у бомбосховищах, підвалах, погребах. Скупчення людей в сирих приміщеннях з поганою вентиляцією – один з ключових факторів виникнення хвороби.
  • Друга причина – недостатнє харчування та стреси.
  • Третя причина – пошкоджена медична інфраструктура. Ворог повністю знищив понад 100 медичних об’єктів, серед них фтизіопульмонологічні центри, тубкабінети, лабораторії. Зафіксовані випадки, коли російські солдати крали цінне обладнання для діагностики та лікування туберкульозу. Це також ускладнює вчасне діагностування захворювання.

Як отримати ліки та допомогу 

*забезпечення медпрепаратами пацієнтів, хворих на туберкульоз, залишається безоплатним.

Зараз в Україні максимально спрощена процедура звернення до лікаря: пацієнт може прийти до будь-якого протитуберкульозного закладу, щоб отримати необхідні медичні препарати. У першу чергу це стосується кількох сотень переселенців, які не можуть переривати курс лікування. 

Завдяки допомозі міжнародних партнерів в регіональних медзакладах встановили сучасне обладнання для діагностики туберкульозу. Цього тижня п’ять лікарень Рівенської області отримали систему GeneXpert – тест для виявлення ДНК мікробактерій туберкульозного комплексу. Системи дозволяють в десятки разів швидше отримати результат аналізу.

Якщо ви маєте симптоми (кашель понад 2 тижні, біль у грудях, втрата ваги, підвищена пітливість, особливо вночі, кровохаркання), туберкульозу, то обов’язково пройдіть онлайн-тест, зверніться до сімейного лікаря (декларація не потрібна) чи до найближчого фтизіопульмонологічного центру.

Україні загрожує епідемія туберкульозу: чому темпи поширення хвороби продовжать зростати 1

Нагадаємо, психологічної допомоги потребують 60% українців. Крім того, у Львові лікарі врятували життя 10-річному хлопчику, який переніс крововилив у мозок і мозкову кому. 

Також Інформатор писав, які обстеження можна пройти безоплатно у свого сімейного лікаря.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube