Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
Зараз як ніколи важливо слідкувати за своїм здоров'ям
Україні загрожує епідемія туберкульозу, збільшується кількість хворих. Темпи поширення хвороби продовжать зростати з декількох причин.
Про це заявив голова комітету Верховної Ради з питань здоров'я нації, медичної допомоги України Михайло Радуцький, – передає Інформатор.
"В Україні зростає кількість людей, хворих на туберкульоз. В минулому війни, як правило, супроводжувались епідеміями. На жаль, і сьогодні ми бачимо певні ознаки загрози спалаху інфекційних хвороб. Останнім часом активно обговорюється можливе розповсюдження холери через відсутність питної води та масові стихійні поховання у Маріуполі. Але не менш небезпечною є епідемія туберкульозу", - наголосив Радуцький.
За інформацією ЦГЗ (Центр громадського здоров'я України), у травні в Україні лише офіційно зареєстровано 1,7 тисячі випадків туберкульозу. З них майже 1,4 тисячі – нові пацієнти, 270 – пацієнти із рецидивом. Для порівняння: у березні було зафіксовано на 200 випадків захворювання туберкульозу менше. Загалом зараз на лікуванні перебуває 12,5 тисячі пацієнтів.
Експерти прогнозують, що темпи поширення хвороби продовжать зростати:
Як отримати ліки та допомогу
*забезпечення медпрепаратами пацієнтів, хворих на туберкульоз, залишається безоплатним.
Зараз в Україні максимально спрощена процедура звернення до лікаря: пацієнт може прийти до будь-якого протитуберкульозного закладу, щоб отримати необхідні медичні препарати. У першу чергу це стосується кількох сотень переселенців, які не можуть переривати курс лікування.
Завдяки допомозі міжнародних партнерів в регіональних медзакладах встановили сучасне обладнання для діагностики туберкульозу. Цього тижня п’ять лікарень Рівенської області отримали систему GeneXpert – тест для виявлення ДНК мікробактерій туберкульозного комплексу. Системи дозволяють в десятки разів швидше отримати результат аналізу.
Якщо ви маєте симптоми (кашель понад 2 тижні, біль у грудях, втрата ваги, підвищена пітливість, особливо вночі, кровохаркання), туберкульозу, то обов’язково пройдіть онлайн-тест, зверніться до сімейного лікаря (декларація не потрібна) чи до найближчого фтизіопульмонологічного центру.
Нагадаємо, психологічної допомоги потребують 60% українців. Крім того, у Львові лікарі врятували життя 10-річному хлопчику, який переніс крововилив у мозок і мозкову кому.
Також Інформатор писав, які обстеження можна пройти безоплатно у свого сімейного лікаря.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.