Враховуючи дані Міністерства оборони Естонії і діалог прем'єр-міністра Нідерландів Марка Рютте та президента України Володимира Зеленського, передача літаків може статись найближчим часом
Аналітики Інституту вивчення війни заявили, що Україна, ймовірно, може отримати перші винищувачі F-16 до кінця 2023 року. Вони посилаються на стратегічний документ Міністерства оборони Естонії в якому ідеться про те, що Нідерланди, Данія, Норвегія та Бельгія мають передати нашій країні літаки вже у цьому році. Окрім того, вони зазначили, що президент України Володимир Зеленський переговорив телефоном з прем'єр-міністром Нідерландів Марк Рютте стосовно постачання перших 18 одиниць цих повітряних суден до авіапарку ЗСУ.
Про це повідомляє Інституту вивчення війни у своїй новій доповіді за 22 грудня. Аналітики проводять паралелі між документом Міноборони Естонії та заявою Рютте.
"Хоча Рютте не підтвердив терміни постачання F-16, у нещодавньому стратегічному документі Міністерства оборони Естонії зазначено, що Нідерланди, Данія, Норвегія та Бельгія вже взяли на себе зобов'язання передати Україні F-16 "до кінця року", - заявили в ISW.
Аналітики посилаються на джерело "Оборона заради успіху: Військова стратегія для перемоги України та поразки росії". У цьому аналізі Міноборони Естонії на 22 сторінки ідеться про те, що перемогу можна здобути завдяки певним зусиллям Північноатлантичного альянсу та виснаженню ресурсів рф, які не є нескінченними у найближчі три роки.
"Хоча загальна кількість винищувачів не розголошується, але перші постачання заплановані на кінець цього року, а подальші будуть розподілені протягом 2024 і 2025 років", - ідеться в документі.
Що ще казали в ISW
Аналітики Інституту вивчення війни (ISW) у своєму нещодавньому звіті за 18 грудня писали про те, що українські військові мають проблеми з дефіцитом артилерійських боєприпасів: 122-мм і 152-мм калібру, а також танків та бронетранспортерів. Ці фактори можуть уповільнити наступальні операції у 2024 році. Ця ситуація змушує ЗСУ перерозподіляти боєприпаси та переплановувати військові завдання.
За даними ISW, як Україна, так і росія витратили значну частину своїх запасів радянської артилерії і тепер шукають альтернативні можливості у постачанні від інших країн. Водночас затримка в західній військовій допомозі може погано повпливати на стан фронту, адже Україні постійно треба обирати між різними військовими пріоритетами.
Також зі звіту організації за 15 грудня стало відомо, що ЗСУ успішно закріпили свої позиції на лівому березі Дніпра й утримують позиції в Херсонській області, попри те, що російські військові постійно штурмують та ведуть контратаки та наступальні дії по всій лінії фронту.
Генштаб ЗСУ повідомив про відбиття 45 атак військ рф на схід від Новобахмутівки та Авдіївки, а також на південь від Сєверного та Невельського. Окрім того, російські військові здобули деякі тактичні успіхи на заході та південному заході Донецька, зокрема в західній частині Мар'їнки. Проте, українські військові успішно відбили атаки, у тому числі в районі Красногорівки та Новомихайлівки.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.