Українцям, які втратили житло можуть списати або «заморозити» кредит

Читать на русском

Законопроєкт передбачає два механізми – "заморозка" до отримання компенсації і списання

Читать на русском
Українцям, які втратили житло можуть списати або «заморозити» кредит

Законопроєкт передбачає два механізми – "заморозка" до отримання компенсації і списання

Через війну росії проти України значна частина українців втратила своє житло та інше майно. Дехто придбав його в кредит та ще мають заборгованість.

Про це повідомляє Інформатор

Для підтримки українців, майно яких було знищено або пошкоджене внаслідок збройної агресії російської федерації проти України комітет з питань фінансів, податкової та митної політики підтримав законопроєкт N7441-1. Він передбачає можливість списати або «заморозити» кредит.

Зазначається, що списати або «заморозити» кредит можуть до отримання передбачених законодавством компенсацій. Також кредит можуть списати у разі, коли зруйноване єдине житло позичальника або його автомобіль. Окрім того, у законопроєкті прописаний механізм компенсації кредитору списаних позичальнику сум.

Згідно з законопроєктом, на списання заборгованості мають право позичальники, в яких:

  • Загальна площа знищеного майна, на яке взято кредит, не перевищує для квартири 140 кв. м, для житлового будинку – 250 кв. м, і яке є єдиним місцем проживання сім’ї позичальника, або знищено єдиний автомобіль, робочий об’єм двигуна якого не перевищує 2500 см;
  • Станом на 23 лютого, відсутня прострочена заборгованість за таким договором;
  • Метою отримання кредиту згідно договору є придбання, реконструкція або будівництво такого нерухомого майна чи придбання такого автомобіля.
  • Кредитор у такому випадку отримує право на компенсацію від держави.

Нагадаємо, вилучені у рф активи підуть на компенсацію українцям за зруйноване чи пошкоджене майно. Крім того, в Україні змінили правила подання інформації про зруйноване окупантами майно.

Також Інформатор писав, як в Україні конфіскуватимуть майно колаборантів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.