Українцям в Естонії більше не дозволять безкоштовно їздити в повітовому транспорті: скільки доведеться платити за проїзд

Читать на русском

В Естонії скасовують пільгу для українців на проїзд у громадському транспорті

Читать на русском
Автобуси, біженці
В Естонії скасовують пільгу на громадський транспорт для українців

В Естонії скасовують пільгу для українців на проїзд у громадському транспорті

Українські біженці більше не будуть отримувати можливість безплатного проїзду на автобусах повітових ліній в Естонії. Про це заявила міністерка у справах регіонів Пірет Гартман. За її словами, українські біженці більше не потребують пільг для адаптації до нового середовища.

Як передає ERR, згідно з постановою естонської влади, максимальна вартість одноразового квитка на повітових автобусних лініях становитиме 10 євро. У випадку, якщо це проїзний на 30 днів, то максимальна вартість може досягати 15 євро. У законопроєкті вказано, що українські воєнні біженці виключені з переліку осіб, які мають право на безоплатний проїзд на автобусах повітових ліній.

За словами міністерки у справах регіонів Пірет Гартма, певний час пільги на проїзд у транспорті для українців були обґрунтовані. Адже людям, які залишили свій дім через війну, потрібно було адаптуватися до нового середовища. Проте вже минуло кілька років. Міністерка зауважила, що суспільство зробила все необхідне, щоб біженці,  які приїхали до Естонії, змогли працевлаштуватися, знайти житло та оволодіти естонською мовою. 

"Сьогоднішня домовленість полягає в тому, щоб до українців застосовувалися ті самі правила, що й до громадян Естонії", - підкреслила урядовиця.

У Німеччині страхові компанії вимагають від українців сплатити внески   

Українські біженці в Німеччині стали отримувати листи з вимогою сплатити страхові внески. Це свідчить про те, що компанії не отримали гроші від служб соціального захисту ФРН. Тобто, від служб, які відповідають за перебування українських біженців на території держави. Експерти радять українцям самостійно сплачувати страхові внески.   

Для того, щоб сплатити внески самостійно, потрібно звернутись до певних державних установ ФРН. Вони своєю чергою мають компенсувати ці витрати. Розʼяснення з цього приводу оприлюднила німецько-українська благочинна асоціація Ukrainian Future.

"Через розрив у наданні соціальної допомоги та сплаті страхових внесків, деякі страхові компанії не отримали виплати від служб соціального захисту. Українці отримують листи, де йдеться про вимогу виплатити певну суму внеску", - йдеться у дописі організації в Facebook.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.