Українцям продовжили безкоштовний роумінг у країнах Європи

Читать на русском

Для підключення роумінгу робити нічого не потрібно: послуга вмикається автоматично й поширюється як на дзвінки в Україну, так і навпаки. Потрібно лише оплачувати свою щомісячну абонплату

Читать на русском
Українці і безкоштовний роумінг у ЄС
Українцям продовжили безкоштовний роумінг у країнах Європи

Для підключення роумінгу робити нічого не потрібно: послуга вмикається автоматично й поширюється як на дзвінки в Україну, так і навпаки. Потрібно лише оплачувати свою щомісячну абонплату

Українці зможуть ще рік користуватися безплатним роумінгом у країнах ЄС. 22 українських і європейських операторів мобільного та фіксованого зв’язку на 12 місяців продовжили дію угоди про доступний роумінг.

У повідомленні ЄК зазначається, що мобільні оператори надалі надаватимуть один одному послуги за зниженими цінами.

Для підключення роумінгу робити нічого не потрібно: послуга вмикається автоматично й поширюється як на дзвінки в Україну, так і навпаки. Потрібно лише оплачувати свій тарифний пакет (щомісячну абонплату).

BEREC, орган, що регулює електронні комунікації в Європі, підкреслив результативність цієї угоди, оскільки вона дозволила забезпечити легкий доступ до послуг транскордонного зв'язку.

Крім того, відзначається, що Європейська комісія паралельно готується до інтеграції України в європейську зону роумінгу, що гарантуватиме стабільніше та довготривале рішення. У квітні 2023 року Комітет асоціації Україна-ЄС прийняв пропозицію Комісії щодо включення України до правил ЄС про роумінг.

Наступним етапом для України буде повна гармонізація її законодавства з європейськими нормами, а після цього остаточне рішення буде ухвалено Радою Європейського Союзу.

Скільки українців перебуває у Європі через війну

За даними УВКБ ООН станом на 26 червня 2023 року, в Європі проживає близько 5 мільйонів 977 тисяч українських переселенців. Крім того, за межами Європи знаходиться ще приблизно 362 тисячі осіб.

Щомісяця з України за кордон переїздить до 50 тис. осіб, які не повертаються. За даними "Опори", збільшення міграції може бути пов'язане із літніми відпустками, а ближче до осені українці повернуться в Україну. Загалом, 65% українців за кордоном все ж планують повернутися додому, з яких 12% готові повернутися у найближчі 3 місяці. 

Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що на кордонах з Польщею утворились великі черги

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.