Українці зможуть купувати в банках більше валюти: детально про зміни

Читать на русском

Операції з продажу безготівкової валюти банками здійснюються за курсом, ближчим до офіційного

Читать на русском
Українці зможуть купувати в банках більше валюти: детально про зміни

Операції з продажу безготівкової валюти банками здійснюються за курсом, ближчим до офіційного

В Україні змінили щомісячний ліміт на купівлю іноземної валюти для розміщення на депозитах. Його збільшили з 50 тисяч до 100 тисяч гривень. Такі зміни дозволять переорієнтувати попит населення з готівкової іноземної валюти на безготівкову.

Про це повідомили у Національному банку України. Операції з продажу безготівкової валюти банками здійснюються за курсом, ближчим до офіційного, ніж з продажу готівкової, є зручнішими та безпечнішими.

"Національний банк збільшив із 50 тисяч гривень до 100 тисяч гривень (в еквіваленті) щомісячний ліміт на купівлю громадянами безготівкової іноземної валюти з подальшим розміщенням на безвідкличний депозит від трьох місяців" - йдеться у повідомленні. 

Зазначається, що Національний банк 21 липня дозволив банкам продавати громадянам безготівкову іноземну валюту за умови вкладення цих коштів на строковий депозит. Кількість банків, які пропонують таку послугу, поступово збільшується. Зокрема, упродовж серпня-вересня таку можливість забезпечили кілька банків із найбільшою кількістю клієнтів.

Що цьому передувало 

НБУ наприкінці липня у рамках ослаблення тиску на гривню на готівковому ринку дозволив банкам продавати громадянам безготівкову валюту на суму до 50 тисяч гривень на місяць за умови її розміщення на депозит мінімум на три місяці. Щодо операцій із картками за кордоном, то ліміт на зняття готівки змінили зі щомісячного на щотижневий, запроваджено ліміт на розрахунки гривневими картками 100 тисяч гривень (в еквіваленті) на місяць, а також знижено ліміт на P2P-перекази за кордон до 30 тисяч гривень на місяць.

Дефіцит готівкової валюти у банках 

У деяких банках виникла тимчасова нестача готівкової іноземної валюти. Дефіцит виник у вересні через проблеми з транспортуванням купюр. Щоб вирішити проблему Нацбанк за необхідності здійснює операції з обміну безготівкової валюти банків на готівкову валюту для підкріплення кас банківських установ. Перша операція з обміну готівкової валюти на безготівкову відбулася 7 вересня. За словами заступника голови Національного банку Юрія Гелетія, поточна нестача готівкової валюти в окремих банках є тимчасовою. НБУ стежить за ситуацією та має достатньо готівкової валюти, щоб підтримувати готівкову валютну ліквідність банківської системи на належному рівні для задоволення потреб українців. Банкам рекомендували збільшити обсяги завезення готівкової валюти, щоб уникнути відповідних труднощів у майбутньому. 

Нагадаємо, в Україні активізувались шахраї, які маскуються під банки і обіцяють грошову допомогу. Крім того, "ПриватБанк" попереджає українців про чергову шахрайську схему під приводом виплат. 

Також Інформатор писав, що за яких умов курс долара підвищать до 50 гривень і скільки грошей дадуть Україні у 2022 році.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.