Українці за кордоном можуть оформити або обміняти паспорти у чотирьох країнах -адреси сервісних центрів

Читать на русском

У Мінреінтеграції повідомили, що український паспортний сервіс став доступним у Польщі, Чехії, Словаччині та Туреччині

Читать на русском
Українці за кордоном можуть оформити або обміняти паспорти у чотирьох країнах -адреси сервісних центрів
Все як удома: працівники сервісних центрів спілкуватимуться українською, жодного мовного бар'єру не буде

У Мінреінтеграції повідомили, що український паспортний сервіс став доступним у Польщі, Чехії, Словаччині та Туреччині

Громадяни України, які перебувають за кордоном, можуть подати заявки на оформлення паспортних документів у сервісних центрах. Відтепер відокремлені підрозділи ДП «Документ» працюють у Польщі, Словаччині, Чехії та Туреччині.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій. 

У цих країнах надають всі ті ж послуги, що й в Україні. Можна буде оформити ID-картку або закордонний паспорт (зокрема, замість втраченого або викраденого). Також вам обміняють ID-картку чи закордонний паспорт у зв’язку із закінченнямт ерміну дії, зміною інформації у ньому або ж пошкодженням. Став доступним обмін паспорта зразка 1994 року на ID-картку (за бажанням чи у разі непридатності), а також одночасне оформлення закордонного паспорта й ID-картки. У Польщі та Чехії в паспортному столі вам обміняють посвідчення водія. У Словаччині та Туреччині така послуга наразі не працює.

"Обслуговування громадян зазначеними відокремленими підрозділами здійснюється з понеділка по суботу включно з 09:00 до 18:00. Подати заявки на оформлення паспортних документів можна як за попереднім записом, так і в порядку живої черги. Оплата проводиться безпосередньо на місці – за допомогою сервісу онлайн-оплати послуг. Для цього достатньо мати при собі лише смартфон і реквізити банківської картки", - повідомляють у відомстві. 

Куди звернутися

Адреси паспортних сервісів знаходяться на такими адресами: 

Польща 

Варшава 02-222, Al. Jerozolimskie 179, ТЦ Blue City (2 поверх). Запис онлайн за посиланням 

Краків 31-154, ТЦ Galeria Krakowska (2 поверх, вхід тільки з паркінгу, сектор С). Запис онлайн за посиланням 

Гданськ 80-309, Aleja Grunwaldzka 415. Запис онлайн за посиланням (https://gdansk.pasport.org.ua/)

Вроцлав 51-117, Tarczyński Arena. Запис онлайн за посиланням

Чехія

Прага 110 00, Náměstí Republiky 656/8, ТЦ Kotva (на майданчику за ТЦ). Запис онлайн за посиланням (https://prague.pasport.org.ua/).

Словаччина

Братислава 821 09, Mlynské nivy 5A, (-1 поверх, територія автовокзалу). Запис онлайн за посиланням (https://bratislava.pasport.org.ua/).

Туреччина

Стамбул 341 58, Londra Asfaltı E-5 Karayolu Üzeri, Airport AVM (паркінг за ТЦ «Аеропорт»). Запис онлайн за посиланням

Які ще бюрократичні послуги доступні українцям 

Україна та Польща уклали угоду, за якою легально працевлаштовані у Польщі українці отримали ті ж соціальні гарантії, що й поляки. Тринадцята пенсія в Україні 2022 року буде доступна близько 3 тисячам пенсіонерам з офіційним працевлаштуванням у Польщі, і які мають відповідні соціальні гарантії. Виплати узгоджені в межах угоди між Україною та Польщею, згідно з якою легально працевлаштовані у Польщі українці отримали ті самі соціальні гарантії, що й поляки. 

У найближчий час українці в Польщі зможуть отримувати українську пенсію в поштових відділеннях.

Також українцям у Польщі дають компенсацію на оренду житла. Для отримання польської субсидії доход не повинен перевищувати 2,265 тис. злотих. А якщо житло винаймає родина, то середній дохід на людину не повинен перевищувати 1,69 тис. злотих.

Крім того, Кабмін України прийняв постанову, згідно з якою українці за кордоном зможуть отримати послуги у сфері держреєстрації актів цивільного стану - зокрема, одружуватись і розлучатись

Раніше ми писали, що офіційне Тбілісі дозволило перебувати громадянам України у Грузії без візи впродовж двох років. Інакше багато українських біженців не змогли б потім повернутися до Грузії в той час, як їхні будинки зруйновано. На цей час у Грузії перебуває понад 25 тисяч українських біженців.

Також ми повідомляли, що українські дипломатичні установи братимуть на військовий облік українців, які перебувають за кордоном. А також займатимуться поверненням чоловіків додому під час мобілізації. 30 грудня 2022 року Кабмін ухвалив відповідну Постанову №1487.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.