Українцям удвічі збільшили безвізовий термін перебування у Грузії

Читать на русском

Уряд Грузії подовжив термін перебування українських біженців, оскільки війна за незалежність України триває

Читать на русском
Українцям удвічі збільшили безвізовий термін перебування у Грузії
Українські біженці можуть повертатися, коли будуть готові

Уряд Грузії подовжив термін перебування українських біженців, оскільки війна за незалежність України триває

Тбілісі дозволило перебувати громадянам України без візи впродовж двох років. Інакше багато українських біженців не змогли б потім повернутися до Грузії в той час, як їхні будинки зруйновано. На цей час у Грузії перебуває понад 25 тисяч українських біженців.

Безвіз із Грузією подовжено

Громадяни України зможуть в’їжджати в Грузію без візи та залишатися там два роки. Кабінет міністрів Грузії 24 лютого вніс відповідну поправку в постанову 2015 року, повідомляють на сайті грузинського уряду.

Уряд Грузії
Уряд Грузії зробив для українців виняток. Фото: HeretiFM

«Громадяни країн, зазначених у додатку, мають право на в’їзд до Грузії без візи та перебування упродовж повного терміну 1 рік, крім громадян України. Громадяни України мають право в’їжджати в Грузію без візи й перебувати в ній упродовж повних 2 років», — зазначено в постанові.

Громадяни 95 країн можуть в’їжджати до Грузії без візи й перебувати впродовж повного року, повідомляє видання NetGazeti. Раніше українці теж могли перебувати без візи рік. Зміни в постанові, яка регламентує термін перебування громадян інших країн, стосуються лише громадян України.

Чому виникла така потреба

До прийняття цього рішення українці, які мали намір перебувати в Грузії довше, ніж 365 днів, повинні були перетнути кордон країни й повернутися назад не раніше, ніж через добу. Після цього термін перебування там відраховувався від нуля. Але це можна зробити лише у тому випадку, якщо маєш біометричний паспорт.

Кордон Грузії
Кордон могли перетинати лише ті, хто має біометричний паспорт. Фото: Metronome

Міжнародний центр для жінок, які постраждали під час війни (ICWAW) закликав уряд Грузії продовжити термін перебування українців, оскільки війна в Україні триває. Із цим проханням організація створила онлайн-петицію на сайті Кабміну, яка за кілька годин набрала 2000 підписів.

«Після 24 лютого 2022 року, коли Російська Федерація почала військове вторгнення в незалежну суверенну державу Україну, десятки тисяч громадян України були змушені залишити свою країну… Фактично минув 1 рік із початку війни в Україні, а це означає, що тисячі українських громадян ризикують покинути Грузію, а повернутися до своєї країни вони не зможуть», — йдеться в петиції.

Скільки українців у Грузії

Після початку повномасштабного вторгнення росії кордон Грузії перетнуло 200 тисяч українців. 25 701 біженець з України офіційно проживають у країні — такими даними володіє Управління Верховного комісара ООН у справах біженців. Уряд Грузії за підтримки Дитячого фонду ООН надає одноразову матеріальну допомогу незахищеним українським родинам із дітьми в розмірі 470 ларі (6556 грн) на дитину.

Українські біженці
26 тисяч українських біженців шукають притулку в Грузії. Фото: Радіо Свобода

Водночас 8,09 млн людей виїхало до країн Європи. 4,8 млн мають офіційний статус біженця. Найбільше українців прихистила Польща — близько 1,5 млн переселенців. До Німеччини приїхав 1 млн українців.

Раніше ми писали про те, чим лояльна Грузія не влаштовує путіна та звідки пішли чутки про загрозу прем’єру. Інформатор також повідомляв, що грузинська влада продовжує вбивати Саакашвілі.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.