Українці за кордоном тепер мають ставати на військовий облік у дипустановах: що про це відомо

Читать на русском

У разі виїзду з України військовозобов'язані мають стати на військовий облік в закордонних дипломатичних установах України

Читать на русском
Українці за кордоном тепер мають ставати на військовий облік у дипустановах: що про це відомо
Фото ілюстративне

У разі виїзду з України військовозобов'язані мають стати на військовий облік в закордонних дипломатичних установах України

Українські дипустанови братимуть на військовий облік українців, які перебувають за кордоном. А також займатимуться поверненням чоловіків додому під час мобілізації. 30 грудня 2022 року Кабмін ухвалив відповідну Постанову №1487.

Згідно з документом "Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних і резервістів", на закордонні дипломатичні установи України поклали низку нових обов’язків, а також надали нові повноваження у питанні взяття на військовий облік людей, які перебувають за кордоном. Тому відтепер українські посольства та консульства в іноземних державах повинні вести військовий облік призовників, військовозобов’язаних і резервістів, які перебувають на тимчасовому консульському обліку. Українців, які перебувають на тимчасовому консульському обліку та досягли призовного віку і не мають відстрочки або не звільнені від призову, мають інформувати про його початок в Україні.

Також дипустанови мають повідомляти у семиденний строк із дня взяття на консульський облік або зняття з нього про призовників, військовозобов’язаних та резервістів відповідним районним (міським) територіальним центрам комплектування та соціальної підтримки, органам СБУ, підрозділам Служби зовнішньої розвідки за місцем перебування таких українців на військовому обліку.

Зняття з військового обліку українців, які виїжджають за кордон, та взяття їх на облік у дипустановах

Новим порядком організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів визначили також часові рамки перебування українців за кордоном, які потребують зняття з обліку. Зокрема йдеться про те, що зняття з нього осіб, які виїжджають за кордон більш як на три місяці, здійснюється після особистого прибуття їх до:

  • відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки;
  • органу СБУ;
  • підрозділу Служби зовнішньої розвідки.

У будь-якому випадку – з документами, що підтверджують виїзд за кордон. У разі виїзду з України на понад три місяці, військовозобов'язані мають стати на військовий облік за місцем консульського обліку в закордонних дипломатичних установах України. Зробити це можна особисто в семиденний строк із дня прибуття до нового місця проживання. З собою треба мати паспорт громадянина України та відповідні військово-облікові документи.

Чи є в Україні потреба у масовій мобілізації

В Україні поки що немає потреби оголошувати масову мобілізацію. Наразі вона проходить у "спокійному режимі". Однак все залежатиме від ситуації на фронті. Про це сказав міністр оборони України Олексій Резніков. Він нагадав, що в Україні оголошена мобілізація з лютого 2022 року, і вона не завершена. За його словами, мобілізація триває в спокійному режиму, і Україна не вичерпала навіть той "100% потенціал", запроваджений законом. Зараз Україна не має такої великої потреби в людях, як росія. Однак нашій країні потрібна зброя та техніка.

Заступниця міністра оборони України Ганна Маляр заявила, що продовження мобілізації залежить від ходу війни. Тому тут прогнози некоректні. Мобілізацію оголошує своїм указом глава держави Володимир Зеленський. Загальна мобілізація в Україні триває з 24 лютого і періодично продовжується через повномасштабну збройну агресію росії проти України, яка триває. Наразі, вже декілька разів мобілізацію продовжували на 90 днів. Зараз її продовжено з 21 листопада на 90 днів (Указ від 7 листопада 2022 № 758). Мобілізаційні потреби (кількість) залежать від декількох факторів. Потребу розраховують військові

Нагадаємо, СБУ ліквідувала нові схеми втечі "ухилянтів" за кордон. До неї причетні депутати районної ради Київщини. Крім того, мобілізація в рф може стати великим викликом для України.

Також Інформатор писав, чи можуть вручити повістку не за місцем прописки.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.