Українці з туберкульозом можуть отримати безкоштовну медичну допомогу

Читать на русском

При симптомах туберкульозу – зверніться до сімейного лікаря

Читать на русском
Українці з туберкульозом можуть отримати безкоштовну медичну допомогу

При симптомах туберкульозу – зверніться до сімейного лікаря

Під час війни зростає ризик захворіти на інфекційні захворювання через те, що люди змушені перебувати в тісних, невентильованих приміщеннях та не маючи постійного доступу до медичної допомоги. Глобальний фонд боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією прогнозує подальше зростання в Україні захворюваності на туберкульоз.

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на Національну службу здоров'я України

Туберкульоз — це інфекційне захворювання, викликане мікобактерією туберкульозу. При вчасній діагностиці та ранньо розпочатому лікуванні людина може швидко відновитися та повернутись до звичного життя. Безкоштовне лікування можна отримувати в стаціонарі, амбулаторно або під наглядом сімейного лікаря. 
 
Якщо почуваєте втому, слабкість, різке зниження ваги без видимих причин, нічну пітливість, у вас підвищена температура 37-38°С, зверніться до сімейного лікаря. Лікар первинної медичної допомоги проведе огляд, збір анамнезу та за потреби направить на необхідну діагностику і консультування відповідного спеціаліста(лікаря — фтизіатра), відтак, вже лікар-фтизіатр зможе провести диференційну діагностику та інші необхідні лабораторно — інструментальні методи, а при підтвердженні діагнозу призначить спеціалізоване лікування. Під час воєнного стану можна звернутись до будь-якого лікаря первинної медичної допомоги, якщо ви переїхали та не маєте звʼязку з вашим сімейним лікарем. Укладати нову декларацію для цього не потрібно.
 
Проведення діагностики та диференційної діагностики, постановка діагнозу "Туберкульоз"відбувається в межах пакету медичних послуг "Профілактика, діагностика, спостереження, лікування, реабілітація пацієнтів в амбулаторних умовах", лікарні, яка уклала договір з НСЗУ за відповідним напрямом та має в штаті лікаря — фтизіатра. Підставою до надання послуги є направлення лікаря з надання ПМД, направлення лікуючого лікаря, а також можливе самозвернення до лікаря-фтизіатра.
 
Стаціонарна та амбулаторна допомога пацієнтам з туберкульозом надається в межах пакету "Діагностика та лікування дорослих і дітей із туберкульозом в амбулаторних та стаціонарних умовах". Відповідно до умов надання послуг заклади під час надання медичної допомоги мають толерантно ставитись до пацієнтів, уникати дискримінації та стигматизації, а також забезпечувати конфіденційність медичних даних. Адресу найближчого закладу можна дізнатись за телефоном 16-77.
 
Підставою для отримання допомоги за цим пакетом є як направлення сімейного або лікуючого лікаря, так і самозвернення пацієнта зі встановленим діагнозом "Туберкульоз". В рамках цього пакету послуг пацієнт має право на безоплатну діагностику, лікування, спостереження, всі необхідні супутні лабораторні та інструментальні дослідження (у тому числі — бронхоскопію), швидкі тести на ВІЛ, гепатити, вагітність, медикаментозне забезпечення, знеболення, допомогу мультидисциплінарної команди, виявлення та лікування супутніх захворювань, харчування на стаціонарі.
 
Щойно пацієнт перестає виділяти міко бактерію і має лабораторне підтвердження цього, його переводять зі стаціонарного лікування на амбулаторне. Тож людина з туберкульозом може жити повноцінним життям та отримувати медичну допомогу в амбулаторних умовах під наглядом лікаря-фтизіатра чи лікаря первинної медичної допомоги. Пацієнти, які не виділяють мікобактерії туберкульозу, можуть спостерігатись та перебувати під контролем лікаря первинної допомоги амбулаторно, за місцем перебування або з використанням телефону, месенджера.
 
В рамках цієї допомоги сімейний лікар:
  • забезпечує моніторинг та спостереження за станом пацієнта, забір матеріалів для проведення біологічних досліджень та передачу їх в лабораторію;
  • взаємодіє з фтизіатром та іншими фахівцями для лікування пацієнта, контролює прийом протитуберкульозних препаратів;
  • направляє пацієнта на необхідні лабораторні та інструментальні методи дослідження;
  • забезпечує пацієнта протитуберкульозними препаратами, що отримує від фтизіопульмонологічних медичних центрів.
Щоб продовжувати лікування туберкульозу на первинній ланці, пацієнту необхідно отримати направлення у лікаря-фтизіатра. Ставтесь уважно до свого самопочуття, звертайтесь до свого сімейного лікаря в разі погіршення стану. При встановленому діагнозі — лікування важливо розпочинати якнайшвидше та не призупиняти його, адже при неправильному лікуванні є ризик розвитку стійкого туберкульозу, який триваліше та важче лікується.

Нагадаємо, українці можуть отримати лікування та допомогу за кордоном. Крім того, в Україні пройти гастроскопію можна безкоштовно

Також Інформатор писав, як отримати направлення до профільного лікаря під час війни. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Заголовне фото: з відкритих джерел

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.