“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Під час війни діють як електронні, так і паперові направлення
Українці, які були змушені змінити місце проживання через військову агресію рф (переселенці), можуть отримати первинну медичну допомогу за місцем фактичного перебування, без декларацій та направлень, у будь-якій лікарні. Первинну меддопомогу надають сімейні лікарі, терапевти та педіатри.
Про це повідомляє Інформатор з посиланням на роз'яснення Міністерства охорони здоров'я України.
Проте для того, щоб отримати вузькоспеціалізовану допомогу, направлення, як і раніше, є необхідним. Виписувати направлення можуть усі лікарі в медичній системі, від сімейних до високоспеціалізованих, коли вважають за потрібне залучення до лікування фахівця іншої спеціалізації, додаткові обстеження, процедури, госпіталізацію.
Який строк дії направлення
Термін дії направлення – рік. Проте пацієнту краще дотримуватись рекомендацій лікаря щодо термінів проходження обстеження чи отримання консультації спеціаліста.
Яка інформація міститься в направленні
У направленні не зазначається заклад чи лікар, до якого направляють пацієнта, зазначається код послуги та інформація про заклад і лікаря, який створив направлення. Місце отримання послуги пацієнт може обрати самостійно у будь-якій лікарні, яка має контракт з НСЗУ.
Виняток: якщо пацієнта переводять на рівень «стаціонар-стаціонар» — заклад зазначається. Дізнатися, в яких саме закладах можна безоплатно отримати потрібну консультацію або пройти додаткову діагностику, можна за номером 16-77.
Нагадаємо, психологічної допомоги потребують 60% українців. Крім того, у Львові лікарі врятували життя 10-річному хлопчику.
Також Інформатор писав, як українцям за кордоном оформити лікарняний та отримати виплати.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.