Українці розповіли про матеріальні втрати через війну

Соціологи опитали 2 000 респондентів

Українці розповіли про матеріальні втрати через війну

32% українців заявили, що зазнали матеріальних втрат через війну. Майже 70 % опитаних — не зазнали. Більш ніж половина мешканців територій, де були та ще тривають бойові дії, зазнали втрат.  

Про це свідчать результати опитування Соціологічної групи "Рейтинг", проведеного 15-19 вересня. Серед втрат найчастіше називали гроші – 36%, житло – 23%, побутову техніку – 14%. Ще 7% говорили, що втратили свійських тварин, 6% - автомобіль, 5% - виробництво, 4% - комерційну нерухомість.

Дані: "Рейтинг"
Дані: "Рейтинг"

 

Дані: "Рейтинг"
Дані: "Рейтинг"

 

Дані: "Рейтинг"
Дані: "Рейтинг"

Втрата житла 

Кожен десятий опитаний зазначив, що його житло або зруйноване (2%), або ж пошкоджене (8%). Ще 5% не знають в якому стані їхнє помешкання зараз. Для 85% ситуація з житлом не змінилась. Близько третини тих, чий дім знаходиться на деокупованій території або території бойових дій, зазначили, що їхнє житло пошкоджене. Також кожен п’ятий з тих, у кого житло досі в зоні окупації, не знають в якому воно стані.
 
У третині пошкоджених будинків уже почались роботи по відновленню: 4% почали капітальний ремонт, 27% - частковий. Попри це, 66% ще не почали ніяких робіт. Серед тих, хто втратив житло, 18% вже подали заяву про пошкодження в "Дію", 16% - у правоохоронні органи, 15% - в інші державні інституції, 67% - поки не подавали нікуди заяви. 39% постраждалих вважають, що їх будинки потрібно відновлювати якомога швидше, 59% - навпаки, думають, що варто спочатку дочекатись закінчення війни. 
 
Більшість тих (58%), хто втратив житло, планують залучати для відновлення в першу чергу свої власні кошти. 27% розраховують відновити будинок за державні кошти, 12% - за кошти міжнародних організацій, 9% - кошти волонтерів, по 7% - за кошти родичів чи благодійних фондів. Власники зруйнованого помешкання більше очікують на допомогу від держави, а власники частково пошкодженого житла планують справитись з власними ресурсами. Загалом ті, хто уже почав ремонт, переважно роблять його за власний рахунок. В цілому більшу активність щодо відновлення свого житла проявляють мешканці, які вже провернулись додому – більшість з них уже почали роботи по відбудові та подали заяву про пошкодження.
 
Caption
Caption
 

Зазначимо, соціологи опитали 2 000 респондентів у всіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу, а також там, де відсутній український мобільний зв'язок. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 2.2%. Терміни проведення: 15-19 вересня.

Скільки українців впевнені в перемозі

У серпні українці відповіли, наскільки вони впевнені в перемозі України. Як свідчать результати опитування Соціологічної групи "Рейтинг", абсолютна більшість (93%) впевнені, що Україна зможе відбити напад росії. Близько 60% зазначили, що для перемоги у війні необхідний більше часу: 20% вважають, що необхідно більше року, 40% - півроку-рік. Водночас майже чверть оцінюють необхідний для перемоги час до кількох місяців. У вересні громадяни України відповіли, чи готові вони поступитися територіями у війні з росією. 87% українців не готові на жодні територіальні поступки. Лише 8% вважають, що для досягнення миру і збереження незалежності можна відмовитися від деяких територій.

Нагадаємо, російські соціологи фіксують зменшення підтримку війни та приєднання до росії нових територій. Крім того, в Україні ще є люди, які відносять себе до громадян СРСР.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube