Очевидно, коли Трамп поговорить з Путіним, для нього стане зрозумілим, що з РФ немає сенсу домовлятись про щось. І що треба просто трошки ще додати спроможності Україні нанести мілітарні поразки Росії
Пісня заснована на реальних подіях. Черговий актуальний гумористичний шедевр Богдана Процишина, цього разу за будь-яким романом Михайла Булгакова.
Соціологи опитали 2 000 респондентів
87% громадян не готові на жодні територіальні поступки у війні росії з Україною – з липня ця цифра зросла на 3 процентних пункти. Лише 8% вважають, що для досягнення миру і збереження незалежності можна відмовитися від деяких територій. Частка таких людей знизилася порівняно з липнем на 2 %.
Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології, проведеного 7-13 вересня. Соціологи підкреслюють, проти будь-яких територіальних поступок виступає абсолютна більшість мешканців у всіх регіонах України. Навіть серед жителів Сходу, де зараз тривають інтенсивні бої, 85% проти поступок (готові на поступки лише 10%). Серед жителів Півдня 83% проти поступок (готові лише 10%).
У період з травня до липня на Сході з 68% до 77% стало більше тих, хто проти будь-яких поступок, а у вересні цей показник зріс ще до 85%. Зараз фактично немає різниця між поглядами жителів різних регіонів.
Серед респондентів, які до 24 лютого проживали на територіях, які після повномасштабного вторгнення росії були окуповані (і майже всі такі респонденти виїхали на території, підконтрольні уряду України), лише 2% виступають за територіальні поступки. Натомість 92% вважають, що жодних територіальних поступок не має бути.
Загалом серед переселенців 6% підтримують поступки, а 90% виступають проти них. Серед російськомовних українців 85% проти територіальних поступок (підтримують – 10%). Серед російськомовних росіян також більшість – 57% – виступають проти будь-яких поступок (підтримують – 24%).
"Опитування проводилося під час успішної операції українських сил у Харківській області. Результати засвідчують, що, як і раніше, українці незалежно від регіону, мови спілкування, етнічного походження зберігають високу згуртованість і небажання йти на поступки агресору. Суспільна єдність у цих питаннях є важливим фактором як для успішності національного спротиву, так і для західних партнерів, які мають бачити, що втоми немає і не варто тиснути на Україну і примушувати до неприйнятного миру. Також це мають розуміти росіяни, що українці свого віддавати не будуть", - зазначив заступник директора КМІС Антон Грушецький.
Зазначимо, соціологи опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України (крім Криму). Його проводили з дорослими (у віці 18 років і старше) громадянами України. Формально за звичайних обставин статистична похибка такої вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищувала 2,4% для показників, близьких до 50%, 2,1% для показників, близьких до 25%, 1,5% - для показників, близьких до 10%, 1,1% - для показників, близьких до 5%.
У серпні українці відповіли, наскільки вони впевнені в перемозі України. Як свідчить опитування Соціологічної групи "Рейтинг", абсолютна більшість (93%) впевнені, що Україна зможе відбити напад росії. Близько 60% зазначили, що для перемоги у війні необхідний більше часу: 20% вважають, що необхідно більше року, 40% - півроку-рік. Водночас майже чверть оцінюють необхідний для перемоги час до кількох місяців.
Нагадаємо, російські соціологи фіксують зменшення підтримку війни та приєднання до росії нових територій. Крім того, в Україні ще є люди, які відносять себе до громадян СРСР.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.