Чи готові українці поступитися територіями у війні з росією - результати опитування

Читать на русском

Соціологи опитали 2 000 респондентів

Читать на русском
Чи готові українці поступитися територіями у війні з росією - результати опитування

Соціологи опитали 2 000 респондентів

87% громадян не готові на жодні територіальні поступки у війні росії з Україною – з липня ця цифра зросла на 3 процентних пункти. Лише 8% вважають, що для досягнення миру і збереження незалежності можна відмовитися від деяких територій. Частка таких людей знизилася порівняно з липнем на 2 %.

Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології, проведеного 7-13 вересня. Соціологи підкреслюють, проти будь-яких територіальних поступок виступає абсолютна більшість мешканців у всіх регіонах України. Навіть серед жителів Сходу, де зараз тривають інтенсивні бої, 85% проти поступок (готові на поступки лише 10%). Серед жителів Півдня 83% проти поступок (готові лише 10%).

У період з травня до липня на Сході з 68% до 77% стало більше тих, хто проти будь-яких поступок, а у вересні цей показник зріс ще до 85%. Зараз фактично немає різниця між поглядами жителів різних регіонів. 

Джерело: КМІС
Джерело: КМІС

Серед респондентів, які до 24 лютого проживали на територіях, які після повномасштабного вторгнення росії були окуповані (і майже всі такі респонденти виїхали на території, підконтрольні уряду України), лише 2% виступають за територіальні поступки. Натомість 92% вважають, що жодних територіальних поступок не має бути.

Загалом серед переселенців 6% підтримують поступки, а 90% виступають проти них. Серед російськомовних українців 85% проти територіальних поступок (підтримують – 10%). Серед російськомовних росіян також більшість – 57% – виступають проти будь-яких поступок (підтримують – 24%).

Джерело: КМІС
Джерело: КМІС

"Опитування проводилося під час успішної операції українських сил у Харківській області. Результати засвідчують, що, як і раніше, українці незалежно від регіону, мови спілкування, етнічного походження зберігають високу згуртованість і небажання йти на поступки агресору. Суспільна єдність у цих питаннях є важливим фактором як для успішності національного спротиву, так і для західних партнерів, які мають бачити, що втоми немає і не варто тиснути на Україну і примушувати до неприйнятного миру. Також це мають розуміти росіяни, що українці свого віддавати не будуть", - зазначив заступник директора КМІС Антон Грушецький.

Зазначимо, соціологи опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України (крім Криму). Його проводили з дорослими (у віці 18 років і старше) громадянами України. Формально за звичайних обставин статистична похибка такої вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищувала 2,4% для показників, близьких до 50%, 2,1% для показників, близьких до 25%, 1,5% - для показників, близьких до 10%, 1,1% - для показників, близьких до 5%.

Скільки українців впевнені в перемозі

У серпні українці відповіли, наскільки вони впевнені в перемозі України. Як свідчить опитування Соціологічної групи "Рейтинг", абсолютна більшість (93%) впевнені, що Україна зможе відбити напад росії. Близько 60% зазначили, що для перемоги у війні необхідний більше часу: 20% вважають, що необхідно більше року, 40% - півроку-рік. Водночас майже чверть оцінюють необхідний для перемоги час до кількох місяців.

Нагадаємо, російські соціологи фіксують зменшення підтримку війни та приєднання до росії нових територій. Крім того, в Україні ще є люди, які відносять себе до громадян СРСР.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.