Соціологи опитали 2 020 респондентів віком від 18 років
Більшість українців (60,7%) вважають, що "переговори з росією слід вести після витіснення (виведення) її військ на кордони станом на 1991 рік". Пів року тому цю позицію поділяли 57,5% респондентів. 72% громадян не вважають діалог з країною-агресоркою "дієвим способом досягнення миру".
Про це свідчать результати опитування соціологічної служби "Центр Разумкова", проведеного з 22 лютого по 1 березня 2023 року. У лютому-березні частка тих, хто так вважає переговори "дієвим способом досягнення миру, яким слід скористатися вже зараз", знизилася до 13%, не згодні з цим 72%. У вересні-жовтні 2022 року переговори з агресором підтримували 17%. Ще 64% були не згодні.
Поменшало тих, хто погоджується з твердження "переговори слід вести тільки після витіснення її військ на лінію протистояння станом на 23 лютого 2022 року" – з 21% до 18%. Побільшало тих, хто з цим не згоден – з 60% до 65%. Водночас більше українців тепер вважають, що "переговори слід вести тільки після витіснення або виведення військ рф на кордони станом на 1991 рік" – з 57,5% до 61%. Незгодних поменшало – з 22% до 21%.
Жителі Півдня України більше за інших виступають за початок переговорів – 26%, тоді як в інших регіонах – від 6% до 15%. На півдні 46% виступають проти цього, в інших регіонах – від 68% до 85%. Водночас жителі Півдня частіше, ніж жителі інших регіонів, згодні з тим, що переговори можна починати тільки після витіснення військ рф на лінію фронту станом на 23 лютого 2022 року – 28%, в інших регіонах – від 13% до 19%. Частка респондентів, яка підтримує переговори тільки після відступу армії рф до кордону 1991 року, становить більшість у всіх регіонах України (від 56,5% на Півдні до 65% на Заході).
Опитування проводилося "Центром Разумкова" з 22 лютого по 1 березня 2023 року. Методом face-to-face соціологи опитали 2 020 респондентів віком від 18 років лише на тих територіях, що контролюються урядом України та на яких не ведуться бойові дії. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%. Разом з тим, додаткові систематичні відхилення вибірки можуть бути зумовлені наслідками російської агресії, зокрема, вимушеною евакуацією мільйонів громадян.
Перемовини між Києвом і Москвою зведені до обміну полоненими і рідкісних неформальних контактів. Діалог з очільником Кремля володимиром путіним неможливий. Адже він досі не несе жодної відповідальності за свої вчинки. Однак Україна не виключає саму ідею переговорів із росією.Про це нещодавно заявили у коментарі виданню Politico Секретар РНБО Олексій Данілов та глава МЗС України Дмитро Кулеба.
Раніше ми писали, як в Україні ставляться до переселенців і російськомовних громадян. Також українці відповіли, чи доцільно визволяти Крим військовим шляхом.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.