Як українці змінили своє ставлення до переговорів з росією за рік війни

Чим довше триває війна, тим менше наші громадяни готові навіть розглядати можливість переговорів

Як українці змінили своє ставлення до переговорів з росією за рік війни
Українці в опитуванні виступили проти переговорів з росією про мир

Київський міжнародний інститут соціології провів опитування щодо того, чи вважають українці за потрібне йти на переговори з росією. Воно проводиться періодично з самого початку повномасштабного вторгнення, і з кожним разом підтримка ідеї обговорення миру з рф знаходить все менше підтримки. У 2023 році лише 29% українців думають, що переговори таки варто проводити.

Відповідні дані КМІС оприлюднив у своєму дослідженні. Саме опитування проводилося в січні 2023 року – майже за рік після початку повномасштабної агресії рф. Водночас, категорично проти переговорів виступили 66% громадян нашої країни.

Попередні опитування показували зовсім інші результати. До прикладу, у травні 2022 року, коли вторгнення тривало тільки близько трьох місяців, 59% опитаних все ж підтримували переговори. Тільки 37% виступали проти них. Уже в серпні ситуація сильно змінилася – за переговори виступили 44%, а проти них – 52%.

На інфографіці можна побачити тенденцію зміни натстроїв українців за час вторгнення
На інфографіці можна побачити тенденцію зміни натстроїв українців за час вторгнення


Наразі найбільш прийнятним варіантом встановлення миру українці розглядають повернення територій, які були під нашим контролем до 2014 року. Тобто, всі тимчасово окуповані територію, включно з Кримом та Донбасом. Такий варіант знайшов підтримку серед 92% опитаних.

При цьому, 82% українців назвали неприйнятним варіант, за яким Україна повертає територію, яку контролювала до 2022 року. Мова йде про залишення за агресором окремі райони Донецької та Луганської областей, а також Крим. 78% українців назвали також неприйнятним варіант, за яким за нами залишається територія, яку ми контролюємо в даний момент.

Загалом в опитуванні взяли участь 2 508 респондентів. Воно проводилося лише в підконтрольних Україні територіях.

Що цьому передувало

Раніше Інформатор також розповідав про результати опитування щодо того, чи варто наносити удари по території росії. Загалом, 90% українців підтримали необхідність бити по території агресора. Думки розділились тільки щодо того, які треба знищувати об’єкти. 38% громадян кажуть, що треба руйнувати тільки військові об’єкти, 39% кажуть, що варто зачепити ще й енергетичну інфраструктуру, а 13% впевнені, що росія має повною мірою відчути на собі те, що вся наша країна, тож ракети могли б залітати і на цивільні будівлі. Не дивлячись на всі пережиті жахіття, тільки 13% наших громадян готові піти на масовану помсту «простому народові рф», хоч він і підтримує геноцид українців.

Також опитування показали, що 45% українців наразі не будують плани на своє життя через війну взагалі. При цьому, серед наших громадян більш виражені негативні емоції, ніж позитивні. Водночас, загалом відчуття любові до себе в наших громадян зменшилося, а от любові до інших – збільшилося. Соціологи кажуть, що тут спрацювала тенденція афіліації (бажання бути разом з іншими).

Нагадаємо, що у Варшаві російські дипломати прокидались під звуки вибухів та сирен.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube