"Президент чітко дав зрозуміти обом сторонам: якщо прямий діалог не розпочнеться в найкоротші строки, то США мають піти з цього конфлікту - що б це не означало..."
Робота "100 років" за віршем видатного українського поета Василя Стуса нагадує про тривалу боротьбу українців за свободу, сильний дух нашого народу, що не був зломлений попри найтяжчі випробування.
Водночас, найбільше українці довіряють Збройним Силам
Українці з усіх органів влади найменше довіряють саме Верховній Раді. Водночас діяльністю українського лідера Володимира Зеленського задоволена теж не надто велика кількість українців - всього 22%. А от Збройні Сили України очолюють рейтинг довіри - діяльність ЗСУ схвалюють 77% громадян України.
Про це свідчать результати опитування соціологічної групи "Рейтинг", яке проводили 17-21 лютого 2024 року. Українців попросили назвати орган влади, діяльність якого вони схвалюють найбільше.
І перше місце в рейтингу посіли Збройні Сили. 77% респондентів заявили, що "цілком схвалюють" діяльність військових, ще 19% - сказали, що "скоріше схвалюють".
Друге місце в рейтингу довіри зайняв міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, який отримав 24% підтримки та обігнав президента України. Так, 22% опитаних українців повністю схвалюють діяльність президента Зеленського. Водночас 15% зовсім не схвалюють дії глави держави. Ще 41% респондентів відповіли, що "скоріше схвалює" діяльність очільника держави.
Приблизно однаковий відсоток довіри українців має Кабмін на чолі з прем'єр-міністром Денисом Шмигалем та міністр оборони України Рустем Умєров. 6% та 7% відповідно.
І абсолютним антилідером у рейтингу довіри стала Верховна Рада. Діяльність нардепів схвалюють усього 3% українців. Водночас 40% узагалі не схвалюють, ще 37% - скоріше не схвалюють.
Що цікаво, за час великої війни Верховній Раді найбільше довіряли у квітні 2022 року (23%). З того часу до лютого цього року цей орган влади втратив 20% довіри українців.
Щодо президента України, то за час повномасштабного вторгнення довіра українців до нього теж різко впала. Ще у квітні 2022 року його діяльність підтримували 74%, а у лютому 2024 року - всього 22%.
Більшість українців (69%) вважають, що Володимир Зеленський має залишатися на посаді президента до кінця воєнного стану. При цьому, за зиму зросла кількість тих, хто не хоче, щоб теперішній очільник держави балотувався в президенти під час майбутніх виборів. Також невелика кількість громадян України (10%) не проти, щоб повноваження президента після травня 2024 року передали виконувати голові Верховної Ради Руслану Стефанчуку.
Таке опитування у лютому провів Київський міжнародний інститут соціології (КМІС). Зазначалося, що тільки 15% респондентів вважають, що все ж треба провести вибори (з них 4% говорять, що треба призупинити воєнний стан і 11% - внести зміни до відповідних законів й провести вибори під час воєнного стану).
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.