Переважна більшість українців вважає, що до кінця воєнного стану президентом має залишатися Зеленський
Більшість українців (69%) вважають, що Володимир Зеленський має залишатися на посаді президента до кінця воєнного стану на фоні того, що з питанням виборів під час війни поставили остаточну крапку. При цьому, за зиму зросла кількість тих, хто не хоче, щоб теперішній очільник держави балотувався в президенти під час майбутніх виборів. Також невелика кількість громадян України не проти, щоб повноваження президента після травня 2024 року передали виконувати голові Верховної Ради.
Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС). Аналітики нагадали, що в грудні 2023 року 84% українців вважали, що проводити вибори не на часі. Проте президентський термін Зеленського спливає, а разом з цим з'являються наративи, що з травня 2024 року український лідер може втратити свою легітимність. Тому в українців спитали, який сценарій буде більш правильним.
Так, опитування показало, що переважна більшість українців (69%) вважають, що Зеленський має працювати на посаді президента до кінця воєнного стану. Тільки 15% респондентів вважають, що все ж треба провести вибори (з них 4% говорять, що треба призупинити воєнний стан і 11% - внести зміни до відповідних законів й провести вибори під час воєнного стану). Ще 10% українців підтримують варіант, згідно з яким у травні 2024 року Володимир Зеленський складає свої повноваження і до обрання нового президента повноваження очільника держави буде виконувати голова Верховної Ради (наразі це Руслан Стефанчук. - Ред.).
Серед тих, хто довіряє Зеленському, 87% вважають, що він має працювати до кінця воєнного стану без виборів. Водночас серед тих, хто не довіряє йому, 38% згодні, щоб він до кінця воєнного стану працював на посаді президента, а 54% підтримують варіанти можливості зміни влади (з них 31% вважають за можливе проведення виборів, а 23% - передання повноважень голові Верховної Ради).
До слова, у всіх регіонах України думки з цього питання досить подібні. Так, результати опитування українців на заході, сході, півдні та центрі країни практично однакові.
Також українців спитали, що вони думають про участь Зеленського в майбутніх президентських виборах. Результати опитування показали, що незалежно від поглядів на потребу у виборах, більш ніж половина українців (53%) вважають, що Зеленський має брати участь у наступних виборах. У грудні 2023 року таких було більше - 59%. Також зросла частка тих, хто вважає, що Володимир Зеленський має обмежитися одним нинішнім терміном (з 34% у грудні 2023 року до 43% у лютому 2024 року).
Що цікаво, найменше підтримують участь Зеленського у наступних виборах мешканці заходу та півдня. Найбільше його знову хочуть бачити президентом жителі центру та сходу.
Нещодавні результати дослідження групи "Рейтинг" показали, що вперше від повномасштабного вторгнення більшість українців (45%) вважають, що країна рухається у неправильному напрямку та не схвалюють політику влади. На думку 36% опитаних, справи в країні йдуть у правильному напрямку, ще 19% не змогли відповісти.
Окрім того, як свідчать результати КМІС, в Україні продовжує знижуватися довіра до телемарафону "Єдині новини". З травня 2022 року по лютий 2024 року вона впала на 33%.
Нагадаємо, що також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі" (також відомий як "Украина сейчас"), а також "Україна на часі Shorts". Саме там оперативно зʼявляються новини зі всіх сфер, що цікавлять українців - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Окрім того, ви можете дізнатися коментарі провідних експертів, а також переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин України та світу.
Сьогодні ми разом з політологом Андрієм Золотарьовим розглянемо особистість офіцера Цезаря Кунікова, в честь якого назвали російський десантний корабель, що був затоплений ЗСУ 14 лютого. Ми також розглянемо можливість, чи була ця подія спланована як "віддання дані" офіцерові у день його смерті через багато років, чи це просто випадковість обставин. Більше деталей та не тільки - у нашому відео. Приєднуйтеся до перегляду!
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.