Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Тихий дощ” — це лірична подорож, де похмурого осіннього вечора ти можеш залишитися наодинці зі своїми думками. Здається, місто дихає ритмом цієї пісні, й навіть на перший погляд байдужі бетонні стіни вбирають у себе цю мелодію. І кожен стає свідком цієї магії й частиною осінньої симфонії — меланхолійної, але водночас сповненої тихої надії на новий світанок.
Наразі невеликими обсягами української потужності користуються Молдова та Польща
Міністр енергетики Герман Галущенко повідомив, що електросистема України працює з профіцитом потужності. Це дозволило розпочати експорт електроенергії до Молдови та Польщі. Наразі він здійснюється у невеликих обсягах, а в майбутньому його можуть розширити і на Словаччину.
Про це розповіли в пресслужбі Міністерства енергетики України. Наразі енергетики зробили все можливе, аби забезпечити стабільність мережі. Фактично, генерація енергії з надлишком покриває всі наявні обсяги споживання.
У зв’язку з цим, вперше з жовтня 2022 року, Україна змогла не просто відновити експорт електроенергії, але здійснювати його одразу в дві країни. Запускали його в два етапи - 11 квітня розпочали надання енергії Молдові, а вже 12 квітня – Польщі. Раніше також повідомлялося, що на стадії обговорення також знаходиться питання експорту електроенергії до Словаччини.
Галущенко також додав, що енергетики продовжують відновлення пошкодженої росіянами енергетичної інфраструктури. Тільки за останню добу вдалося відновити електропостачання для 14 тисяч абонентів у Донецькій області. Усі можливі відключення можуть бути пов’язані тільки з аварійними ситуаціями, оскільки в самій мережі вистачає потужності для забезпечення споживання.
Тільки 7 квітня міністр енергетики офіційно підписав документ, який дозволяє розпочати експорт нашої електроенергії. Він передбачає, що продаватися наші потужності будуть тільки за наявності профіциту в нашій енергосистемі. Першочерговим залишається забезпечення потреб української мережі та її споживачів.
10 квітня “Укренерго” провело перший аукціон, за результатами якого були розподілені пропускні спроможності міждержавних мереж для експорту. Наразі розподілили 51% від усієї доступної пропускної здатності мереж, що складає 330 із 650 МВт. Водночас, фактичний експорт буде залежати від багатьох факторів, серед яких час доби та ситуація на ринку.
Нагадаємо, що у ДТЕК розповіли, як повертали світло в Херсон.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.