Україна відреагувала на "мирний план" Китаю та пояснила, чим Пекін міг би справді допомогти

Читать на русском

В МЗС України вкотре наголосили, що єдиною справедливою основою для досягнення миру є Формула миру президента України Володимира Зеленського

Читать на русском
Мирний план Китаю
В МЗС України підкреслили, що очікують на участь у Саміті миру високого представника КНР

В МЗС України вкотре наголосили, що єдиною справедливою основою для досягнення миру є Формула миру президента України Володимира Зеленського

Міністерство закордонних справ України відреагувало на мирний план Китаю. Там розповіли, як Китай міг би зробити робити практичний внесок у досягнення справедливого та довготривалого миру в Україні. Зокрема, взяти участь у Глобальному саміті миру у Швейцарії.

Про це йдеться у заяві відомства. В пресслужбі МЗС наголосили, що українські дипломати взяли до уваги слова міністра закордонних справ КНР пана Ван Ї, висловлені ним на пресконференції з турецьким колегою.

"Китай слушно декларує повагу до суверенітету і територіальної цілісності всіх країн світу та налаштованість всіма силами боротися за мир. Наступного тижня у Швейцарії відбудеться Глобальний саміт миру. Вважаємо, що всі країни, які щиро прагнуть відновлення миру, мають працювати разом над його успішним проведенням, а не докладати зусиль, щоб підважити саміт", - йдеться у заяві.

В МЗС Україні переконані, що "участь у саміті високого представника КНР могла б стати гарною нагодою, щоб зробити практичний внесок у досягнення справедливого та довготривалого миру в Україні, відновлення її територіальної цілісності". Зокрема, як наголошує МЗС, "на тлі чотирьох самітів між Китаєм та державою-агресором Росією на рівні лідерів, що відбулися з початку повномасштабного вторгнення, це був би важливий сигнал збалансованої позиції Китаю".

"Саме Україна, на території якої точиться війна, як сторона що повною мірою зазнає страждань від руйнівних наслідків російської агресії, має визначати, яким повинен бути мир. Єдиною справедливою основою для досягнення такого миру є Формула миру президента України Володимира Зеленського", - йдеться у заяві.

Що відомо про скандальний "мирний план" Китаю щодо України

Так, 4 червня головний дипломат Китаю Ван Ї заявив, що понад два десятки країн підтримали бачення Пекіна щодо врегулювання російсько-української війни. Міністр закордонних справ Китаю стверджував, що Росія й Україна окремо "підтвердили більшу частину змісту" принципів політичного врегулювання, які були викладені Китаєм і Бразилією в спільній заяві минулого місяця.

Ван також заявив, що "умови ще не готові для мирних переговорів", додавши, що Китай буде "приймати власні рішення" щодо участі у зустрічах щодо миру в Україні. При цьому, китайський дипломат не торкнувся основної вимоги України, щоб Росія вивела свої війська з усієї території, анексованої з 2014 року, до того, як можуть розпочатися будь-які переговори.

На цю заяву вже також відреагував президент України Володимир Зеленський. Він розкритикував Китай за ігнорування зустрічі у Швейцарії та висунення спільної з Бразилією ініціативи провести інший саміт за участю Росії. Зеленський зазначив, що жодна країна до кінця не усвідомлює наслідків, які принесла російська війна для України. Тому, за його словами, "ніхто не має права розказувати нам, як повинна закінчитися ця війна".

Нагадаємо, що ще раніше Китай представив свій "мирний план" із 12 пунктів щодо війни Росії проти України. Він, зокрема, передбачає відмову від "менталітету холодної війни", припинення військових дій та "односторонніх санкцій" проти Росії, а також відновлення мирних переговорів.

Окрім того, на початку травня спеціальний представник Китаю з питань України Лі Хуей і заступник міністра закордонних справ Росії Михайло Галузін провели переговори у Москві з високопоставленими російськими дипломатами. Після зустрічі Міністерство закордонних справ Китаю заявило, що перемовини будуть єдиним способом припинити бойові дії в Україні.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.