Україна відновила експорт електроенергії

У жовтні обсяги експорту зросли та вийшли на показники 2023 року

Експорт електроенергії
Експорт електроенергії

Україна відновила комерційний експорт електроенергії: в останні дні вересня вдалося експортувати близько 0,8 ГВт·год в окремі години, коли попит всередині країни був невеликим. Це дуже мало: такий обсяг може виробити Південноукраїнська АЕС за 15 хвилин, якщо працюватиме на повній потужності. Про це 7 жовтня повідомили в Центрі економічних стратегій.

Україна відновила експорт електроенергії 1

У жовтні обсяги експорту зросли і вийшли на показники 2023 року. Експорт електроенергії за кордон — позитивна новина, що свідчить про нормалізацію ситуації в енергосистемі. Якщо ж дефіцит електроенергії в Україні відновиться, експорт можна буде швидко відмінити”, - йдеться в повідомленні.

Україна відновила експорт електроенергії 2

У жовтні чистий експорт електроенергії став позитивним: Україна експортує електроенергії більше, ніж імпортує. Імпорт все ще зберігається в окремі години, коли обсяг внутрішнього споживання найбільший, але в інші частини доби ми маємо змогу експортувати більше електроенергії. У вересні Україна імпортувала 436,7 ГВт·год електроенергії, а експортувала тільки 0,8 ГВт·год. Навіть враховуючи ті технічні обмеження імпорту, що існують (до 1,7 ГВт потужності), його можна ще суттєво наростити, до приблизно 1200 ГВт·год на місяць.

Укренерго про експорт електроенергії

Експорт електроенергії став можливим завдяки успішному зниженню споживання, запуску відремонтованого атомного енергоблока та активній роботі сонячних електростанцій. Експорт здійснюється виключно в години пік виробництва електроенергії сонячними електростанціями. Про це повідомляє НЕК "Укренерго". 

Задля уникнення аварій, енергосистема має працювати збалансовано – кількість виробленої енергії в кожну хвилину має відповідати кількості спожитої. Способів подолання профіциту може бути два:

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube