Внутрішньобудинкові мережі у багатоквартирних будинках перебувають на балансі ОСББ, ЖБК або керуючої компанії – і вони несуть відповідальність за їх справність
Зникнення світла у вашій квартирі не завжди пов’язане з аварійними ситуаціями на розподільчих мережах чи застосуванням графіків відключень. Це також може бути несправність у власних мережах багатоповерхівки чи проводці безпосередньо у житлі. ДТЕК Дніпровські електромережі пояснює, куди звертатися для усунення несправностей.
За стан розподільчих мереж на Дніпропетровщині відповідає ДТЕК Дніпровські електромережі. Саме ця компанія ремонтує, обслуговує, модернізує та будує повітряні, кабельні електролінії та енергетичне обладнання (підстанції, розподільчі пункти тощо), що транспортує електрику від магістральних мереж Укренерго до будинків жителів області.
Внутрішньобудинкові мережі у багатоквартирних будинках перебувають на балансі ОСББ, ЖБК або керуючої компанії – і вони несуть відповідальність за їх справність. Якщо трапляються пошкодження на цих мережах – ремонтує їх відповідно власник або балансоутримувач. ДТЕК Дніпровські електромережі за стан внутрішньобудинкових мереж відповідальності не несе й не має права працювати на чужому обладнанні.
Якщо світло зникло:
Повідомити про відсутність світла в оселі, а також швидко передавати покази лічильника та отримувати актуальну інформацію про аварійні та планові відключення можна за допомогою чат-боту у Telegram та Viber. Щоб користуватися його можливостями, треба зробити 3 прості кроки:
У ДТЕК розповіли, як електростанції захищаються від обстрілів і чи були вони до цього готові. Вказується, що захистити об'єкти енергосистеми можна двома способами.
"Активний захист - це ППО, яке збиває ракети та дрони, що є найнадійнішим захистом об'єктів енергетики. Щодня президент України та Уряд працюють з країнами-партнерами для збільшення кількості ППО. Це визначено одним з найважливіших пріоритетів на державному рівні. Енергетики не можуть купити Patriot і поставити на ТЕС, як би вони цього не хотіли, однак вони можуть і будують захисні споруди на об'єктах, і якраз пасивний захист - це захисні споруди від уламків ракет і дронів при вибухових хвилях, які долітають на об'єкти енергетики", - зазначили у ДТЕК.
Також для захисту від прямих попадань дронів встановлюються бетонні конструкції навколо підстанцій Укренерго та трансформаторів електростанцій. Будівництво пасивного захисту на теплостанціях ДТЕК почалося з першої ж атаки восени 2022 року.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.