Україна відібрала в росії тактичну ініціативу під Бахмутом - ISW

Усе завдяки локальним контрнаступальним операціям 18 травня

Бахмут
Україна змогла перехопити тактичну ініціативу в районі Бахмута (фото - Maxar)

Збройні сили України змогли перехопити у ворога в районі Бахмута тактичну ініціативу. Окупантам довелося відступити одразу з декількох позицій неподалік від Бахмуту через прорив ЗСУ. В Інституті вивчення війни (ISW) стверджують, що це результат контрнаступальних операцій останніх днів, але мова не йде про масштабний контрнаступ.

Про це ISW розповів у своєму черговому звіті. 18 травня українські війська змогли досягти значних успіхів під Бахмутом. Ці контрнаступальні операції стали продовженням заходів, які реалізуються вже декілька днів.

Аналітики знайшли заяви декількох російських воєнкорів, які повідомили про прорив ЗСУ через лінії оборони віськ рф на південь та південних захід від Іванівського (6 км на захід від Бахмута) та на північний захід від Кліщіївки (6 км на південний захід від Бахмута). Крім цього воєнкори також казали, що росія відступила з позицій на півночі від Сакко та Ванцетті (15 км на північ від Бахмута). Ворог відправився на південь від цього села. Проте, у сам населений пункт ЗСУ ще не заходили.

У ISW також нагадали, що ватажок терористів ПВК “Вагнер” Євген Пригожин критикував російські війська. Зокрема це стосувалося того, що вони здали 570 метрів території на північ від Бахмута. Цим словам відповідають заяви заступниці міністра оборони України Ганни Маляр, яка казала про просування ЗСУ на 500 метрів на північ від Бахмута, а також на кілометр на південь від міста.

Аналітики також зазначили, що речник Східних сил, полковник Сергій Череватий заявляв, що за 18 травня ЗСУ просунулися на 1 700 метрів. Більше того, 3 окрема штурмова бригада повідомила, що контратаки її бійців змогли розширити український виступ в районі Бахмута до 2 кілометрів в ширину та 700 метрів в глибину.

“Обмежений характер наступальних операцій "Вагнера" в Бахмуті порівняно з локальними українськими контратаками підкреслює втрату російської ініціативи в цьому районі”, – пишуть в Інституті.

Що відомо про Бахмут

Схоже, Пригожин вирішив відмовитися від своєї маски “жорсткого” командира, який матом покриває військове командування росії, вимагаючи допомоги. Тепер він опустився майже до благань. Це стосувалося саме звернення терориста до російського міноборони після відступу рядових військ рф з деяких позицій під Бахмутом. Зокрема, Пригожин боїться, що рф так віддасть фланги “Вагнера” в місті, і їх просто оточать.

Крім цього, у мережі нещодавно з’явилися свіжі супутникові знімки з Бахмута. Фотографії датуються 15 травня 2023 року. Разом із ними пропонуються для порівняння кадри від 8 травня 2022 року, коли росіяни ще не почали перетворювати місто на руїни. На нових кадрах чітко видно, що в Бахмуті не лишилося жодного “живого” місця. Навіть кожен метр рослинності просто випалений, не кажучи вже про будівлі.

Нагадаємо, які наслідки нічної атаки "шахедів" на Київ.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube