Окрім збільшення кількості виробництва, українські БПЛА стали ще й технологічнішими
Міністерство цифрової трансформації підрахувало, що у 2024 році виробництво дронів в Україні збільшилось майже у 10 разів порівняно з минулим роком. Якщо у 2023-му збирали лише 300 тисяч одиниць БПЛА, то зараз це число сягнуло 4 млн одиниць. Крім того, безпілотники стали більш технологічними та ефективними.
Відповідний пост опублікували у Telegram-каналі міністерства. Зазначається, що дослідження проведено Мінцифрою за підтримки Київської школи економіки та кластера Brave1. Воно показало, що після налагодження масового виробництва БПЛА пріоритет змістився на ефективність і новітні технології.
"У 10+ разів збільшились виробничі потужності української дронової індустрії у 2024 році порівняно з 2023. Помітний прогрес у створенні повітряних, морських і наземних дронів та розробці систем радіоелектронної боротьби", - йдеться у повідомленні.
Серед ключових інновацій та нововведень, використання комп’ютерного зору, "ройових" технологій, нових рішень у навігації та зв’язку. За даними відомства, об'єми випуску й надалі продовжать зростати й у майбутньому така конкуренція може призвести до консолідації виробників.
З початку повномасштабного вторгнення Україна суттєво наростила виробництво зброї. Влада навіть задумалась над наданням дозволу компаніям-виробникам на експорт надлишків продукції. Це має принести їм до 20 млрд доларів прибутку, що дозволить збільшити внутрішнє виробництво для армії.
Днями в Міноборони оголосили про запуск масштабної ракетної програми України. Вже ведеться робота над балістичними ракетами. Міністр оборони України в кінці вересня 2024 року оголосив про трирічний план виробництва безпілотників, ракет та іншого озброєння. Його вже представили міжнародним партнерам з Британії, США та Франції.
Відомо, що Україна створює мережу секретних підземних заводів для перезапуску збройової промисловості. Частина підприємств повністю прихована під землею, а інші замасковані під різні об'єкти. Персонал проходить ретельну перевірку, щоб унеможливити витік інформації на користь Росії.
Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.