У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Йдеться про розвідувальні БПЛА Leleka-LR та ударні Булава
В Чехії компанія UAC розпочала серійне виробництво дронів виключно для української армії. Йдеться про розвідувальні БПЛА "Leleka-LR" та ударні "Булава". Компанія запустила серійне виробництво в чеському місті Колін.
Очікується, що підприємство зможе постачати близько 100 дронів щорічно. У майбутньому UAC хоче постачати безпілотники країнам НАТО та іншим державам. Про це пише чеське видання E15.
UAC є дочірнім підприємством приватної української компанії DeViRo, яка з 2014 року займається розробкою та виробництвом військових безпілотників. Член керівництва UAC Штефан Фюле зазначив, що зараз пріоритетом є доставка безпілотників з Чехії в Україну. У майбутньому підприємство планує зайняти значну частку центральноєвропейського ринку середніх безпілотників.
На даний момент у Коліні працює близько 80 працівників, переважно українців. Лише п’ята частина персоналу - чехи. Зі зростанням виробництва компанія планує наймати нових працівників. У листопаді компанія розпочала пробну експлуатацію, а вже у квітні - серійне виробництво. Ексклюзивним замовником там називають українську армію.
Процес виробництва безпілотників починається з виготовлення точної електроніки. Збірка материнських плат і електронних блоків здійснюється на власних потужностях компанії силами фахівців. Те саме стосується й збірки оптичних модулів.
Інші операції включають лиття у форми, 3D-друк та обробку на ЧПУ-верстатах фюзеляжів і крил безпілотників. Підприємство є практично повністю автономним та має мінімум субпідрядників. Закуповують лише електродвигуни та двигуни внутрішнього згоряння для безпілотників.
25 червня прем’єр-міністр Чехії Петр Фіала заявив, що перша партія боєприпасів за ініціативою його країни надійшла в ЗСУ. Станом на початок червня країни ЄС та Північноатлантичного альянсу (НАТО) внесли в чеську ініціативу понад 1,6 мільярда євро.
Раніше Фіала стверджував, що в рамках ініціативи Україна може отримати протягом року 1,5 мільйона артилерійських снарядів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.