Україна створює нові бригади для війни у 2025 році: Forbes дізнавався, скільки їх та що про них відомо

Видання стверджує, що Україна нещодавно закінчила формування 10 бригад і зараз набирає ще 10

українські військові, військова допомога
Підготовка нових бригад ЗСУ після їхнього формування займе не менше півроку, Forbes вважає, що цей процес закінчиться ближче до 2025 року

Україна створює нові механізовані бригади. Можуть пройти місяці до моменту, коли перша з нових бригад буде укомплектованою, навченою та готовою до бою. Це ознака того, що влада України не очікує скорого закінчення війни з Росією найближчим часом і прагне бути готова до бойових дій у 2025 році.

Видання Forbes 26 серпня аналізує інформацію, що з'явилася на військових порталах, про початок формування бригад ЗСУ з номерами серії 160. Зокрема Militaryland, який уважно стежить за структурою українських військових, отримав фотографії, на яких нібито зображені стажери нової 160-ї механізованої бригади. Нові механізовані бригади навчатимуться в інших країнах і залучатимуть багато новобранців з українців, які проживають там.

Повідомляється, що 160-та механізована бригада навчається в Польщі. Створення нових бригад залежить від двох речей: успішної мобілізації та продовження іноземної підтримки військових зусиль України. Мобілізація є джерелом комплектування нових бригад. Іноземні союзники, ймовірно, нададуть основну частину свого важкого озброєння.

Потрібно 20 тисяч військових

Формування бригад відбувається через три місяці після завершення попереднього розширення армії, стверджує Forbes. За даними видання, з осені минулого року українська армія сформувала 10 нових бригад: чотири механізовані, п’ять піхотних та єгерську.

Forbes пояснює, що піхотні бригади найлегші у комплектуванні - вони здебільшого їздять на вантажівках. Єгерська бригада - це сила середньої ваги, яка складається з вантажівок і легкої броньованої техніки. Механізовані бригади найважчі: вони їздять на гусеничній і колісній бронетехніці та зазвичай з ротою не менше десятка танків.

Незрозуміло, скільки бригад армія зараз формує і які вони будуть по насиченості технікою. Їх може бути 10, припускає Forbes, опираючись на попереднє поповнення резерву ЗСУ.

На папері 10 бригад потребують 20 тисяч військових, бо у структурі ЗСУ бригада - це приблизно 2 тис. військовослужбовців, кажуть у Forbes. Український закон про мобілізацію, який набув чинності в травні, має на меті залучити ще півмільйона людей до збройних сил шляхом зниження призовного віку з 27 до 25 років, додавання штрафів за ухилення від призову та надання додаткових стимулів для добровольців.

Різні сухопутні сили - морська піхота, національна гвардія та спеціальні підрозділи прикордонної служби - контролюють близько 100 бойових бригад і становлять більшість військового персоналу. Сухопутні сили зазнали більшості бойових втрат України, включаючи потенційно 60 000 загиблих, стверджує Forbes, опираючись на квітневі розрахунки The Washington Post.

Україна повинна мобілізувати достатню кількість військ, щоб компенсувати втрати, а також додати війська для нових бригад і будь-яких підрозділів підтримки, які їм потрібні. Це легше сказати, ніж зробити в країні з населенням лише 38 мільйонів, яка вже підтримує мільйонну армію, вважає видання.

Недаремно українське Міноборони планує залучати призовників із великого резерву українців, які проживають за кордоном. Близько 768 000 українських чоловіків віком від 18 до 64 років отримали тимчасовий захист у країнах Європейського Союзу станом на кінець минулого року, згідно з даними ЄС, отриманими Associated Press.

Отримання бронетехніки може бути настільки ж складним, і неясно, чи зможе Україна зробити це без постійної іноземної підтримки. На механізовану бригаду потрібно кілька сотень одиниць техніки, в тому числі танки, бойові машини, гаубиці, реактивні системи залпового вогню, системи протиповітряної оборони, інженерні та вантажівки.

Десять бригад потребували б тисячі машин. Щоб побачити це в перспективі, за перші 29 місяців широкомасштабної війни союзники України пообіцяли надати для військових зусиль близько 12 000 автомобілів. Не всі ці автомобілі доступні для нових підрозділів: вони компенсують приблизно 6400 одиниць втраченої ЗСУ техніки.

"Може пройти шість місяців або більше, перш ніж нові бригади будуть готові до бойових дій. Іншими словами, це бригади 2025 року - частини, які можуть воювати на четвертому році повномасштабної війни", - зазначає Forbes.

Інформатор звертає увагу, що Forbes та інші західні видання дають власну оцінку втрат ЗСУ у живій силі та техніці, а також оцінку кількості військових у Силах оборони та обсягів військової допомоги, що надійшла в Україну. Офіційно військова та цивільна влада України таку інформацію не розкриває.

Нові бригади ЗСУ - що про них відомо

За дорученням президента України Володимира Зеленського Генштаб ЗСУ готується до формування військових частин за кордоном. Про це 26 серпня повідомляє видання Ukrainian Military Pages з посиланням на власні джерела. Видання отримало інформацію, що з них буде сформовано щонайменше дві нові механізовані бригади, які отримають 160-ті порядкові номери.

Основу нових підрозділів та офіцерський склад формуватимуть в Україні. Надалі ці військові частини мають вибути за кордон для подальшого формування на західних полігонах. Більша частина особового складу, як очікується, буде набиратись через дипломатичні установи.

Наприкінці липня 2024 року Зеленський заявляв, що Україна має 14 резервних бригад. Але більшість із них командування не може відправити на фронт, оскільки запізнюється обіцяна західними партнерами військова допомога, і нові підрозділи не мають зброї та техніки. Крім того, зброя, що поставляється партнерами, частково йде і в діючі частини, щоб компенсувати втрати техніки.

Президент розповідав, що лише три з 14 бригад вдалося повністю укомплектувати, тобто озброїти. На його думку, коли Україна зможе забезпечити зброєю хоча б 10 з 14 підготовлених бригад, то тоді можна буде говорити про те, щоб зупинити РФ.

Український легіон у Польщі та й не тільки

8 липня Володимир Зеленський та прем'єр Польщі Дональд Туск підписали безпекову угоду, в рамках якої в Польщі буде створено добровольчий Український легіон. Долучитися до нього зможуть українці, які перебувають за кордоном у Європі. Навчання та злагодження Українського легіону будуть проходити на території Польщі.

Постачати озброєння та спорядження будуть Литва, Польща та інші країни Європейського Союзу. Міністр оборони Рустем Умєров звернувся до українців у Польщі, закликавши їх вступати до лав Українського легіону. Добровольчий легіон будуть тренувати у місті Люблін. Очікується, що проєкт зможе залучити декілька тисяч українців, які зараз проживають у Європі.

У Чехії також планують створити Український легіон з чоловіків - громадян України. Процес формування українського легіону хочуть запустити у серпні, однак охочих доєднатися до нього вже багато, повідомив посол України у Чехії Василь Зварич.

Тим часом Франція вже займається оснащенням та підготовкою на своїй території понад двох тисяч українських військових. Країна має сформувати з них повноцінну бригаду до кінця 2024 року. 

Нагадаємо, у липні головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський закликав українців за кордоном приєднуватися до ЗСУ. А президент України Володимир Зеленський закликав партнерів повернути в Україну більше чоловіків-біженців, але йому у цьому відмовили. Але Зеленський - упертий і послідовний, і тепер він збирається створити ціле Міністерство єдності, яке працюватиме над поверненням в Україну переселенців (не тільки чоловіків).

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube