Україна стане членом НАТО, але консультації ще тривають - Столтенберг

Читать на русском

Наразі союзники не погодили позицію щодо механізму руху України до НАТО

Читать на русском
Столтенберг про вступ України до НАТО
Союзники дійшли згоди щодо українського членства - Столтенберг

Наразі союзники не погодили позицію щодо механізму руху України до НАТО

У НАТО тривають консультації щодо того, яким буде формулювання Вільнюського саміту щодо майбутнього приєднання України до Альянсу. Генсек Єнс Столтенберг очікує, що лідери знайдуть "добре рішення". За його словами, що це буде чіткий сигнал підтримки. 

Про це він заявив на пресконференції напередодні зустрічі міністрів оборони Альянсу, пише "Європейська правда". Столтенберг наголосив, що консультації все ще тривають. 

"Консультації тривають. Я впевнений, що ми знайдемо добре рішення на цьому саміті. Союзники дійшли згоди щодо українського членства. Ми погодились, що двері НАТО відчинені… Ми також погодились, що Україна стане членом Альянсу", - сказав Столтенберг.

Він додав, що союзники погодились щодо того, що тільки від України і держав-членів залежить, чи стане вона членом НАТО. За словами Столтенберга, зараз пріоритетом є те, щоб Україна зберегла себе як незалежна держава. Генсек відзначив, що для цього НАТО погодить багаторічну програму, яка допоможе нашій країні перейти від радянських стандартів до стандартів НАТО та стати повністю взаємосумісною з Альянсом.

Столтенберг також вважає, що поки що рано робити висновки стосовно того, чи стане контрнаступ ЗСУ поворотним у війні. Він додав, що українські війська просуваються вперед і звільняють більше окупованих територій.

Чого очікує Україна від зустрічі у форматі "Рамштайн" 

Наступне засідання контактної групи з питань оборони України у форматі "Рамштайн" відбудеться 15 червня у Брюсселі. Україна очікує аналогічного рівня підтримки з боку міжнародних партнерів. Там обговорюватимуть "літакову коаліцію". Також приділять увагу ППО, снарядам, амуніції, артилерії та хабам з ремонту та оснащення техніки. Про це розповідав міністр оборони України Олексій Резніков. 

"В рамках засідання ми будемо обговорювати детальні речі "літакової коаліції". В цьому випадку ми говоримо поки що про підготовку пілотів, техніків та інженерів, які будуть займатися обслуговуванням літаків. Тому що це дуже складна система. Предметно питання обговорюватимуться з командами міністерств оборони Нідерландів, Данії, США та інших країн, які приєдналися до цієї коаліції", - наголошував Резніков.

До складу української делегації Резніков залучив представників наших Повітряних сил. Командувач ПС генерал Микола Олещук виділив своїх відповідальних офіцерів, які курують підготовку пілотів та логістичні питання.

"Далі – решта. Все, що стосується ППО, снарядів амуніції, артилерії. Наші пріоритети не змінилися. Ця війна це війна ресурсів. Ресурсів - значить не тільки зброї, а й спроможностей її ремонтувати, обслуговувати і все, що до цього дотичне. Тому важливими для нас питаннями є відкриття різного типу хабів з ремонту та оснащення техніки. Як на території України, разом з партнерами, так і у дружніх прикордонних країнах", - акцентував Резніков.

Нагадаємо, Канада оголосила про новий пакет допомоги Україні. Крім того, у Конгресі США уже з'явилася резолюція про негайну передачу Україні Atacms.

Також Інформатор писав, що Вучич заявив, що не проти постачання сербських боєприпасів Україні.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.