Зеленський може відмовитися від відвідування саміту НАТО у Вільнюсі: за якої умови

Зеленський не відвідає саміт НАТО, якщо там не нададуть чітких гарантій безпеки для України

Володимир Зеленський
Президент України може не взяти участь у саміті НАТО у Вільнюсі

Президент України Володимир Зеленський візьме участь у липневому саміті країн НАТО лише за певних умов. Про це гарант розповів під час пресконференції 6 червня. 

Володимир Зеленський, коментуючи це питання, заявив, що саміт НАТО, який відбудеться 11-12 липня у Вільнюсі, є добрим майданчиком для того, щоб підписати там документи про гарантії безпеки для нашої держави. Водночас, якщо цих гарантій безпеки для України не буде, то президент не розуміє – навіщо кликати Україну на цей саміт. 

Президент України підкреслив, що він не бачить сенсу в таких зустрічах, якщо Україна не отримає гарантії безпеки. Йдеться саме про підписані документи. Зеленський зауважив, що коли представники України йдуть на такий саміт – це значить, що це чіткий сигнал нашому суспільству, що "нас там бачать". 

"Коли ми приїжджаємо на саміт до Вільнюса, це чіткий сигнал нашому суспільству, що нас там бачать. Я не хочу в цьому політичному театрі брати участь. Я хочу, щоб наші люди знали, який буде виклик", – заявив президент України Володимир Зеленський. 

На що чекати Україні від саміту НАТО у Вільнюсі? 

На саміті НАТО у Вільнюсі, як вважає міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, потрібно ухвалити рішення, яке "підтягне НАТО до тієї реальності, яка існує в євроатлантичній безпеці та Україні"

"Для НАТО не ухвалити такого рішення означатиме серйозну військово-політичну поразку. І це дуже раціональна позиція, із якою ми будемо працювати з партнерами й надалі", – заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. 

Водночас міністр оборони Великобританії Бен Воллес зазначив, що у Вільнюсі запрошення України до НАТО не відбудеться. Цього, підкреслив Воллес, не буде найближчим часом. Також він закликав НАТО та Європейський Союз не давати "занадто багато обіцянок кандидатам". Однак Воллес вважає, що деякі країни Альянсу можуть укласти з Україною "пакти про взаємну оборону". 

За словами державного секретаря США Ентоні Блінкена, Україна може розраховувати на дуже потужний пакет політичної та практичної підтримки на саміті у Вільнюсі. Він зазначив, що США інтенсивно зосереджені на тому, щоб більше зміцнити відносини між Україною та НАТО, а також допомагати Україні наближатися до стандартів НАТО. 

Нагадаємо, голови профільних комітетів 19 країн НАТО підтримали приєднання України до Альянсу

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube