"Президент чітко дав зрозуміти обом сторонам: якщо прямий діалог не розпочнеться в найкоротші строки, то США мають піти з цього конфлікту - що б це не означало..."
Робота "100 років" за віршем видатного українського поета Василя Стуса нагадує про тривалу боротьбу українців за свободу, сильний дух нашого народу, що не був зломлений попри найтяжчі випробування.
Тільки п'ята частина - 20% ЛГБТ учнів сказали, що в школі вони почуваються безпечно
В Україні фахівці заявляють про необхідність створення в школах «простору почутого» для ЛГБТ-учнів. Це повинно підвищити впевненість підлітків в собі і успіхи в навчанні.
Про це повідомили на прес-конференції "УНІАН" за результатами національного дослідження шкільного середовища в Україні, передає Інформатор .
«Умовою участі в цьому дослідженні було те, щоб діти навчалися в українській школі впродовж 2019-2020 навчального року, а також вони ідентифікують себе як лесбіянки, геї, бісексуали або негетеросексуальні люди, або люди з трансгендерною ідентичністю», - заявила кандидат наук з політології, координатор дослідження в Україні Марина Шевцова.
За її словами, решта опитаних діти, тобто близько 80%, відчувають себе в школі небезпечно, некомфортно.
«З них 44% - через свою сексуальну орієнтацію, майже 40% - через вагу або розміри тіла. Майже 30% учнів тролять за гендерну ідентичність або експресію. Через це майже 30% дітей уникають того, щоб заходити до туалету в школах, 20% бояться йти навіть до їдальні. Майже половина таких учнів уникають шкільних заходів, спортивних тренувань, тому що бояться, що їх там будуть бити або тролити», - зазначила Шевцова.
Наразі майже половина таких дітей страждають від кібербулінгу.
«І 60% з цих дітей сказали, що у них в школі немає жодного дорослого, до якого вони могли б з цим звернутися і поговорити. 20% сказали, що в їхній школі є така доросла людина. Наявність хоча б однієї такої людини у навчальному закладі значно покращує ситуацію з упевненістю дитини, бажанням йти до школи», - пояснила Шевцова.
Згідно з опитуванням, майже 70% учнів часто чують гомофобні висловлювання навколо себе, і 67% таких дітей сказали, що вони чули такі висловлювання і навіть образи від працівників школи.
"Щоб виправити ситуацію, потрібно інформувати школярів, батьків, педагогів, необхідно створити шкільну політику для протидії булінгу. Для педагогів є відповідні безкоштовні тренінги про те, як працювати з ЛГБТ-підлітками, їхніми батьками. В кожній школі повинні бути дорослі люди, які відкрито підтримують ЛГБТ-спільноту та можуть вислухати дитину і дати корисну пораду, надати підтримку", - говорить фахівець.
Глава громадського об'єднання «Студена» Анастасія Мельниченко підкреслила, що вона вражена результатами дослідження, і погодилася з тим, що одна з важливих речей, які потрібно зробити в школі - це так званий «простір почутого».
Для довідки: Дослідження проводилося з травня по вересень 2020 року за американською методологією та охопило 1 тис 743 людини (діти від 13 до 18 років).
Нагадаємо, в Україні у 2020 році відбулося 188 випадків нападів, дискримінації прав ЛГБТ. Крім того, для дитячих бібліотек закупили книги про одностатеве кохання.
Також Інформатор розповідав, в Україні одностатева пара вперше уклала договір, який прирівнюється до шлюбу.