Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
Відбудеться спрощення ввезення та облік дронів, турнікетів та інших товарів
Верховна Рада ухвалила законопроєкт, яким змінюються умови ввезення в Україну гуманітарної допомоги. У Мінсоцополітики підкреслюють, що відбудеться спрощення ввезення та облік дронів, турнікетів та інших товарів, які в Україні передаються безоплатно, а за кордоном купуються. Раніше гуманітарною допомогою могли визнаватись лише ті товари, що були безоплатно отримані від донора.
Про це повідомила пресслужба Міністерства соціальної політики України у Facebook. Зокрема, законом запроваджується електронна система обліку гуманітарної допомоги. Відповідна платформа вже розроблена та тестується з 1 листопада.
"Верховна Рада ухвалила законопроєкт №9111 про гуманітарну допомогу. Міністерство соцполітики як активний учасник роботи над законопроєктом вітає та дякує за це рішення, адже законопроєкт містить низку важливих норм", - йдеться у повідомленні.
Крім того, розширюється перелік отримувачів гумдопомоги. До переліку додаються іноземні благодійні організації, представники яких акредитовані в Україні. Також отримувачами можуть бути неприбуткові державні та комунальні установи, ЗМС, надавачі соцпослуг. Ключовою умовою є безоплатна передача товарів набувачам протягом 90 днів з дати перетину митного кордону.
Унормовано і порядок зміни отримувача та набувача гуманітарної допомоги, перерозподілу та повернення донору гуманітарної допомоги, а також передбачена можливість передавати транспортні засоби військовим як фізичним особам (набувачам) у якості гуманітарної допомоги. Наголошується, що до запровадження в дію електронної системи обліку гуманітарної допомоги норму щодо подання щомісячних звітів призупинено.
Як повідомлялося, 5 вересня Кабінет міністрів ухвалив постанову "Деякі питання пропуску та обліку гуманітарної допомоги в умовах воєнного стану". Відповідно до постанови, правила ввезення та обліку гуманітарної допомоги змінюються з 1 грудня.
Волонтери впевнені, що через оформлення додаткових документів час отримання гуманітарної допомоги збільшиться в рази. Вони вважають постанову Кабміну №953 такою, що ускладнить роботу невеликих благодійних фондів та громадських організацій.
Відтак, малі та середні благодійні фонди і волонтерські організації, які оперативно надають українським військовим та цивільним найнеобхіднішу допомогу, можуть припинити свою діяльність з 1 грудня. Військові вже не зможуть вчасно отримувати, наприклад, засоби тактичної медицини, продукти харчування та продукти особистої гігієни.
Подписывайтесь на наш Telegram-канал, чтобы не пропустить важные новости. За новостями в режиме онлайн прямо в мессенджере следите на нашем Telegram-канале Информатор Live. Подписаться на канал в Viber можно здесь.