В Україні змінюють правила ввезення гуманітарної допомоги - що зміниться для громадян

Тепер волонтери будуть звітувати перед народом

Ввезення гуманітарної допомоги
В Україні хочуть оцифрувати гуманітарну допомогу

У Міністерстві соціальної політики спільно з волонтерами розробили новий проєкт постанови, який змінить правила ввезення гуманітарної допомоги. У відомстві хочуть, щоб інформацію вносили в автоматизовану систему. Експерти пояснили, що це змінить для українців.

Про це повідомляється на офіційному порталі Міністерства соціальної політики України. Зазначається, що новий проєкт постанови змінює правила ввезення гуманітарної допомоги. Зокрема, після введення нових правил громадяни зможуть онлайн бачити інформацію про "гуманітарку". Тобто, в спеціальний реєстр хочуть вносити інформацію про те, хто/яку допомогу привіз та де роздав. Водночас волонтери отримають зручну платформу, де вони можуть реєструвати та обліковувати декларації.

Проєкт постанови передбачає такі зміни:

  • Електронний облік та єдина база гуманітарної допомоги: всі дані будуть знаходитися в "Єдиній автоматизованій системі" (волонтери зможуть самостійно зареєструвати декларацію, отримати унікальний код, звітувати про роздачу допомоги тощо);
  • Скористатися реєстром зможуть абсолютно всі громадські організації, які мають ЄДРПОУ;
  • Волонтери зможуть звітувати про кількість розданої допомоги та залишки (наприклад, в кілограмах);
  • Скасовані гарантійні листи для товарів подвійного призначення — тобто, якщо йдеться про дрони, зброю, тепловізори для військових тощо, такі звіти будуть непублічними.
Фото: Мінсоцполітики
Фото: Мінсоцполітики

“Ми повинні зберегти декларативний принцип ввезення гуманітарної допомоги в умовах воєнного стану. Нашим завданням є максимально спростити процес ввезення таких вантажів. Але кожен з нас повинен розуміти, хто і які товари ввозить як гуманітарну допомогу, та кому вона розподілена. Найкращим інструментом для цього стає зручна електронна система, за допомогою якої можна зареєструватись отримувачем, подати декларацію, відобразити розподіл", - зазначив заступник міністра соціальної політики Назар Танасишин.

Гуманітарна допомога для українців

Раніше посольство України в Японії відправили ще два контейнери з гуманітарною допомогою для українців. Йдеться про 200 наборів для українських дітей, а також 450 одиниць дезінфекційного засобу для лікарень та 66 інвалідних візочків.

"Низький уклін всім небайдужим японським громадянам та волонтерам, а також асоціації Ukrainian Federation Support, що надсилають гуманітарну допомогу, а також надають сприяння з сортуванням, пакуванням та відправкою гуманітарного вантажу до України", - подякували українські дипломати.

Також Китай готовий долучитись до спільної ініціативи Організації Об’єднаних Націй із партнерами зі збору коштів на підтримку України цієї зими. Речник Міністерства закордонних справ КНР Ван Веньбінь зазначив, що Китай виступив з ініціативою із шести пунктів щодо поліпшення гуманітарної ситуації в Україні, і вже направив до нашої держави кілька гуманітарних вантажів. За його словами, Китай й надалі в цьому напрямку підтримуватиме Україну. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube