Україна пропонує європейським країнам свої сховища для зберігання газу

Читать на русском

Газові сховища Європи мають бути заповнені на 80% до 1 листопада

Читать на русском
Україна пропонує європейським країнам свої сховища для зберігання газу

Газові сховища Європи мають бути заповнені на 80% до 1 листопада

Україна пропонує європейським країнам зберігати газ у своїх підземних сховищах. 

Про це заявив міністр енергетики України Герман Галущенко, передає Інформатор.

"Газові сховища Європи мають бути заповнені на 80% до 1 листопада. Такі правила затвердив раніше Європейський парламент, а тепер – і Європейська рада. Вітаю це рішення, адже воно демонструє, що Європа реально оцінює загрози та ризики наступної зими в умовах енергетичної агресії з боку росії, спрямованої не лише проти України, а й проти всього європейського континенту", - зазначив Галущенко.

За його словами, далеко не всі європейські країни мають власні природні сховища газу (ПСГ), щоб надійно забезпечити населення та промисловість енергоресурсом. Тому рішення передбачає, що країни-члени Європейської ради можуть укладати контракти на зберігання газу з договірними сторонами Енергетичного співтовариства.

"Україна, як головуючий в 2022 році учасник Energy Community, готова підставити своє плече та стати надійним партнером Європи у забезпеченні сталого газопостачання цього опалювального сезону. Наші ПСГ – найбільші в Європі і ми пропонуємо їх для зберігання запасів газу європейських країн. Тим паче, що умови зберігання в Україні – чи не найоптимальніші в Європі. Україна може зробити потужний внесок у забезпечення енергетичної безпеки і незалежності Європи", - додав Галущенко.

Нагадаємо, Україна та Угорщина домовилися про гарантовані потужності для постачання нам газу на тривалий термін. Крім того, Литва припинила імпорт російського газу, нафти та електрики.

Також Інформатор писав, чи стане сланцевий газ основою енергетичної безпеки України після перемоги.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.