Україна продаватиме Туреччині зерно зі знижкою у 25%? Перевірка чуток

Чи будуть "зернові" коридори?

Україна продаватиме Туреччині зерно зі знижкою у 25%? Перевірка чуток

7 червня турецьке видання Yeni Safak написало, що Україна та Туреччина домовилися про те, що Україна продаватиме зерно Туреччини зі знижкою у 25%. Це викликало величезний ентузіазм у російських пропагандистських ЗМІ, які кинулися передруковувати повідомлення. Ближче до вечора заява українського Міністерства закордонних справ поклала край цьому святу.

Інформатор вирішив розібратися у тому, що відбувається.

Очікування великих знижок

Міністр сільського та лісового господарства Вахіт Кірішчі заявив, що вони уклали угоду з Україною про купівлю зерна на 25 відсотків дешевше: «Однак вони мають проблему з приводу безпечного експорту і просять допомоги Туреччини. І росія, і Україна довіряють нам», - цитує Yeni Safak міністра.

Видання пише про те, що Туреччина веде велику дипломатичну роботу щодо вивезення українського зерна. І нібито турецький сільгоспміністр цього тижня має зустрітися у Стамбулі з міністром закордонних справ росії Сергієм Лавровим, а також з неназваними представниками України та ООН, щоб узгодити «зерновий коридор».

Цю новину негайно розтиражували усі російські пропагандистські ЗМІ. А ось в Україні вона викликала подив. Про що можна розмовляти з росією, яка продовжує грабувати українські зерносховища на окупованих територіях та навіть не вважає за потрібне це приховувати. А ті, що не можуть пограбувати, знищують, обстрілюючи елеватори по всій країні.

Ще один момент хвилював аграріїв, з якими спілкувався Інформатор: як технічно держава може домовлятися про продаж зерна з такою знижкою, якщо більшість торішнього врожаю в Україні належить комерційним організаціям. І майже все це зерно продане. І навіть якщо воно поки що не доставлене закордонним покупцям через російську агресію, воно належить їм.

Кінець надіям 

До вечора 7 червня Міністерство закордонних справ України випустило заяву, яка поклала край солодким турецько-російським мріям нажитися на українському зерні, користуючись свавіллям російських військових та політиків. 

“Цінуємо зусилля Туреччини, спрямовані на розблокування українських портів. Водночас слід зазначити, що наразі відсутні домовленості щодо цього питання між Україною, Туреччиною та росією. При цьому наголошуємо, що рішення мають ухвалюватися за участю всіх причетних сторін. Будь-які домовленості, які не враховують інтереси України, будуть відхилені”, — йдеться у заяві.

У заяві наголошується, що Україна вже розпочала постачання зерна на світовий ринок вантажівками, залізницею та річковим транспортом, але комплексно вирішити це питання можна лише розблокуванням українських портів. Враховуючи нещодавній ракетний удар росії по зерновому терміналу у Миколаєві, не можна виключати плани рф використати "зерновий коридор" для нападу на Одесу та на південь України. Дійсні гарантії безпеки для відновлення судноплавства мають бути надані шляхом постачання Україні відповідної зброї для захисту узбережжя від загроз з моря та залученням військово-морських сил третіх країн для патрулювання відповідної частини акваторії Чорного моря.

"Закликаємо всіх зацікавлених партнерів разом з Україною зосередити зусилля на пошуку збалансованого рішення, яке зніме російську блокаду з портів та передбачатиме чіткі гарантії безпеки для українського чорноморського узбережжя та відповідних гуманітарних коридорів", - пише Міністерство закордонних справ.

Ольга Палій

 

 

 

 

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube