Україна повністю заборонила експорт коксівного вугілля

Державні стандарти дозволяють використовувати таке вугілля для ТЕС, ТЕЦ і котелень

Україна повністю заборонила експорт коксівного вугілля

Кабінет міністрів України на засіданні 7 вересня розширив перелік товарів, експорт яких заборонено. В цей список внесли коксівне вугілля. Таким чином український уряд намагається краще підготуватися до опалювального сезону, який обіцяє бути одним з найважчих в історії України.

В Міністерстві енергетики України розповіли, що таке рішення прийняли, щоб забезпечити належну підготовку та проходження опалювального сезону. Зокрема, щоб:

  • накопичити достатній запас палива;
  • запобігти зловживанню та маніпуляціям із якістю вугілля, яке можуть використати для роботи теплової генерації під час опалювального сезону, а замість цього спрямовувалось на експорт.

Державні стандарти дозволяють використовувати коксівне вугілля у складі паливних сумішей для ТЕС, ТЕЦ і котелень. Тому таке вугілля може розглядатися для підготовки до осінньо-зимового періоду 2022/23. До слова, у червні цього року за ініціативи Міненерго Уряд закріпив заборону на експорт природного газу українського походження, мазуту та вугілля (окрім коксівного).

Коксівне вугілля

Таке вугілля добувають коксуванням вугілля кам'яного. Вугілля коксівне, на відміну від інших різновидів кам'яного вугілля, під час нагрівання до температури, вищої від 300 С° без доступу повітря переходить в пластичний стан і спікається з одночасним виділенням летких речовин. За умов підвищення температури до 500–550 С° маса твердне, утворюючи спечений твердий залишок — напівкокс, який далі втрачає кисень, водень, сірку і переходить у твердий вуглецевий продукт — кокс. Це тверде паливо являє собою велику технічну цінність.

Нагадаємо, Євросоюз та Британія припинили купувати вугілля з росії: скільки втратить окупант.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube