У Міноборони Польщі остаточно відповіли, чи відправлять миротворців в Україну

У польському оборонному відомстві припустили, що це питання може розглядатися у невизначеному майбутньому

Миротворці в Україні
Чи відправить Польща військових в Україну. Колаж: Інформатор

У Міністерстві оборони Польщі нарешті остаточно визначилися, чи будуть відправляти своїх військових миротворців для гарантій безпеки в Україну. Цю можливість там виключили. Втім, питання можуть розглянути ще у майбутньому.

Про це заявив міністр оборони країни Владислав Косиняк-Камиш в інтерв'ю Голосу Америки. За його словами, цим питанням має займатися НАТО.

“Ми виключаємо можливість перебування польських військових на території України”, – зазначив він.

Косиняк-Камиш наголосив, що Польща про всяк випадок розробляє рішення з приводу відправки миротворців. Втім, поки мирний процес не буде завершено, вводити війська в Україну не планується. Водночас він підкреслив, що жоден мирний процес неможливий без участі України.

На думку польського міністра, рішення про відправлення миротворців в Україну має ухвалювати не група країн. Він зауважив, що в цьому питанні ключову роль має відігравати НАТО.

Миротворці в Україні

Прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск днями заявив, що обговорював з президентом Франції Еммануелем Макроном можливість розміщення іноземних військ в Україні в разі припинення вогню, але Варшава наразі "не планує таких дій". Макрон закликав до виходу з війни Росії в Україні, яка точиться вже майже три роки, враховуючи інтереси як Києва, так і Європейського Союзу, заявивши, що на карту поставлено суверенітет першого та безпеку другого.

Відправку миротворців для забезпечення миру після припинення боїв між Україною та Росією до цього не виключила Міністр закордонних справ Анналена Бербок. За її словами, Німеччина "буде всіма силами підтримувати те, що послужить миру", оскільки для його забезпечення необхідні "різні елементи", але підсумкове рішення щодо цього прийматиме лише сама Україна. Гарантіями безпеки, запропонованими Києву, крім членства в НАТО, може бути міжнародна присутність для забезпечення режиму припинення вогню, вважає Бербок.

Канцлер Олаф Шольц вважав за неможливе відправлення німецьких військових на Україну у теперішній ситуації. Сценарій відправлення військ в Україну згадувала і нова очільниця європейської дипломатії Кая Каллас. У будь-якому разі ЄС хоче, щоб Україна перемогла у війні.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube