Воєнний стан в Україні змушує громадян постійно оновлювати свої дані в реєстрах. Зміна місця проживання, навчання чи роботи може вимагати внесення коректив у військовий облік, щоб уникнути неприємностей, зокрема оголошення в розшук
Воєнний стан в Україні триває, і в умовах мобілізації виникають ситуації, коли громадянам потрібно оновлювати свою інформацію в військовому реєстрі. Важливо своєчасно вносити зміни, щоб уникнути неприємностей із законом. У Волинському ТЦК та СП наголошують на важливості оновлення даних.
Зокрема, зміна статусу необхідна у разі: переселення в інше місце проживання, навчання або роботи, зміни стану здоров’я, виїзду за кордон, роз'яснюють спеціалісти.
Зміни можна внести в найближчому територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП). Також є можливість подати заявку через офіційні онлайн-платформи.
Нещодавно додано нову функцію в мобільний додаток для військовозобов’язаних "Резерв+". Тепер користувачі можуть самостійно оновлювати особисті дані в реєстрі "Оберіг", зокрема номер телефону, електронну пошту та адресу проживання. Це можна робити необмежену кількість разів, але не частіше ніж один раз на 7 днів.
Невиконання вимог щодо військового обліку може призвести до того, що особа потрапить у розшук. Це може створити проблеми, особливо при перетині кордону або під час отримання офіційних документів. Для того, щоб не потрапити до розшуку, потрібно:
Нагадаємо, що в Україні триває воєнний стан, і загальна мобілізація продовжена щонайменше до 7 лютого 2025 року. Чоловіки, які не звільнені від військової служби, зобов'язані перебувати на обліку. Якщо вони не встануть на облік, після отримання повістки їм доведеться з'явитися в ТЦК для проходження медичного огляду та визначення військового призначення.
З часом військовозобовʼязані українці зможуть отримати електронне направлення на проходження військово-лікарської комісії через застосунок “Резерв+”. Це дозволить не відвідувати ТЦК та проходити експертизу в будь-якому медичному закладі - зокрема, приватному. А відповідний механізм планують напрацювати до кінця лютого 2025 року.
Нагадаємо, що в Україні скасували тисячі рішень ВЛК, в яких громадяни були визнані непридатними до служби. Правоохоронні органи проводять масштабну кампанію з виявлення порушень, пов'язаних із виключенням громадян із військового обліку.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.