"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
"І поки весь світ чекає на диво від Трампа, дай Бог, ми з вами маємо не чекати, ми маємо не втрачати стійкості. Ми маємо пахати. Треба працювати кожен день, всім народом на стійкість всієї держави. Порізно виграти у цій битві просто неможливо"
Сонце увійде в активний і заповзятливий знак Стрільця: підвищиться наш ентузіазм, енергійність, бажання діяти, змінювати своє життя
Артист презентував нове музичне відео «7000 АЛЛО» у якому постав у стильних образах, зовсім незвичних для свого іміджу. Ця робота стала фундаментом для нового творчого напрямку виконавця.
Розповідаємо, які наслідки може мати такий крок.
Відсьогодні офіційно ЄС та Великобританія ввели заборону на купівлю європейськими країнами вугілля з російської федерації.
Інформатор розповість, які наслідки може мати такий крок.
10 серпня в дію вступила заборона на імпорт російського вугілля у країни-члени Європейського Союзу. Німеччина припинила закупівлю російського вугілля ще 1 серпня. Передбачається заборона на купівлю, імпорт та транспортування вугілля в ЄС, якщо воно походить з росії або експортується з росії.
Ця заборона - результати п’ятого пакету санкцій, накладених країнами Євросоюзу на російську економіку 7 квітня 2022 року внаслідок вторгнення в Україну.
За словами представника Єврокомісії Еріка Мамера, у цьому кроці країни Європи вбачають можливість зменшення використання викопного палива.
У країни Євросоюзу у 2021 році Росія поставила 21,8% загального обсягу експорту вугілля до країн ЄС з-за кордону.
За оцінками Єврокомісії, заборона на імпорт торкнеться 25% російського експорту вугілля. Тобто росія втратить чверть від споживачів свого вугілля Торік рф продала країнам ЄС понад 48,75 млн тонн вугілля. Загалом росія минулого року експортувала близько 227 млн тонн вугілля (з них майже половину - у Китай та Індію).
В одній лише Німеччині доля російського вугілля складала 40% від усіх поставок даного виду палива. Раніше в ЄС щороку ввозилося російське вугілля на 8 млрд євро. Відповідно подібні санкції мали б росії завдати економічних збитків на 8 млрд євро щорічно.
За оцінкою BCS Global Markets, на початок повномасштабної війни в Україні росія забезпечувала 70% потреб Євросоюзу в енергетичному вугіллі.
Європейські наразі країни шукають альтернативу російському вугіллю у Південній Африці, Колумбії та Австралії. За п'ять місяців вони імпортували на 40% більше вугілля, ніж минулого року.
У Великій Британії поправка в рамках санкційного режиму проти Росії про заборону імпорту вугілля набрала чинності 21 липня. Ця поправка забороняє імпорт нафти та нафтопродуктів, вугілля та продуктів з вугілля та золота, а також придбання, постачання та доставку, прямо чи опосередковано, цих товарів. За 2021 рік Великобританія придбала в росії вугілля на 267 млн доларів. З 2022 року росія не отримає і їх. Тобто від запроваджених санкцій на вугілля з боку ЄС та Великобританії російська економіка має недоотрималти приблизно 8,25 млрд євро.
Раніше купівлю російського вугілля заборонили також США, Японія і Швейцарія. За 2021 рік у Японію росія поставила близько 2,5 млн тонн вугілля.
Втім, російське РБК з посиланням на зарубіжні галузеві агентства пише, що РФ значно наростила продаж вугілля з європейського ринку на Індію (на 25% порівняно з травнем минулого року та на 70% порівняно з червнем минулого року) і Туреччину (на 11% і на 5% відповідно порівняно з травнем-червнем минулого року). Тому збитки від європейської заборони на ввезення вугілля країна-окупант частково компенсує. Однак російські експерти констатують, що тепер російське вугілля в інші країни доводиться продавати з дисконтом у 30% чи 50% (тобто зі знижкою). У Європу росія поставляла вугілля по 330 доларів за тонну, а у Китай - по 170 доларів, водночас собівартість видобутку складала 14 доларів, тому це все одно рентабельно.
У травні-червні 2022 року найбільші європейські імпортери російського вугілля - Нідерланди, Німеччина, Італія - збільшили закупівлі цих товарів з росії напередодні ембарго на 22,6%, до майже 5 млн тонн. Іспанія за той же період наростила їх у 2,4 рази, до 0,59 млн тонн, Бельгія - вдвічі, до 0,57 млн тонн.
За розрахунками Forbes, у разі повного ембарго на російські енергоносії російська федерація втратить понад 130 млрд доларів доходів на рік (це якби Європа повністю відмовилася від російського газу, нафти і нафтопродуктів, вугілля та іншого викопного палива). Заборона на імпорт вугілля матиме найменший вплив серед усіх енергоносіїв.
Очікується, що з кінця року європейські країни також відмовляться від поставок російської нафти та скорочуватиме закупки російського газу. У країнах Євросоюзу планують загалом знизити споживання газу до весни 2023 року на 15%. А російський газ планують значною мірою замінити за рахунок рідкого газу зі США та Катару.
Дмитро Чернишов