«За моєю оцінкою, я не думаю, що ми досягнемо тут прориву, доки президент [ред. - Трамп] і президент Путін не будуть взаємодіяти безпосередньо з цього питання.»
«Холодна гора» – про харківських підлітків, які дивляться з висоти старого району міста Харкова на прекрасний та безнадійний світ дорослих.
Українська сторона працює над обміном "всіх на всіх"
Україна та росія провели черговий обмін полоненими. Вдалося звільнити 107 воїнів. Серед них - 74 бійці, які захищали "Азовсталь".
Про це повідомив керівник Офісу президента України Андрій Єрмак. Звільнених військових очікує надання кваліфікованої медичної допомоги, реабілітація, психологічна та соціальна підтримка.
"Вдалося звільнити 107 воїнів - 6 офіцерів, 101 рядового та сержанта. Це наші хлопці зі Збройних сил України, Військово-морських сил, територіальної оборони, Держприкордонслужби, Нацполіції, Державної спеціальної служби транспорту, Нацгвардійці серед яких троє "азовців". 74 бійця захищали "Азовсталь", - наголосив Єрмак.
За його словами, деякі добровольці летіли гвинтокрилом у Маріуполь, щоб рятувати життя і воювати за місто.
"Ми повернули додому багатьох поранених у боях. Зокрема, нам вдалося обміняти тяжкопоранених та лежачих з Маріуполя, із "Азовсталі", хлопців з осколковими пораненнями рук та ніг, вогнепальними пораненнями різних частин тіла. Є люди з ампутованими кінцівками та опіками, які не відчувають частину обличчя, з інфікованими ранами. Також є поранений боєць внаслідок вибуху в Оленівській колонії. Чимало з наших хлопців зазнали поранень ще у березні. Дякую Координаційному штабу з питань поводження із військовополоненими за якісну роботу", - сказав Єрмак.
Thanks to the Coordinating Staff for the Treatment of POWs team for its hard work. We'll continue making every effort to get all the Kremlin's hostages back home. pic.twitter.com/zCqV8O6IEe
— Andriy Yermak (@AndriyYermak) November 3, 2022
Як повідомили у Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими, наймолодшому звільненому цьогоріч виповнилося 19 років, найстаршому — 54 роки. 74 воїнів евакуювали з "Азовсталі", більшість з них — 83 людини — отримали серйозні поранення під час бойових дій. Частина з визволених захисників перебуває у критичному стані.
"Цього разу вдалося повернути додому 33 бійців Національної гвардії України, 21 представника Військово-морських сил, 20 воїнів Збройних сил України, 18 — Державної прикордонної служби України, 13 — Сил територіальної оборони і по одному представнику Національної поліції України та Державної спеціальної служби транспорту", - йдеться у повідомленні.
З початку повномасштабного російського вторгнення здійснили 28 обмінів. В рамках яких звільнили 978 людей (серед них 99 цивільних). Родичів закликають довіряти інформації про близьких лише державним уповноваженим інституціям, а саме: Координаційному штабу з питань поводження з військовополоненими, який об’єднує в собі понад 10 державних установ та організацій. Оприлюднення у соціальних мережах персональних даних військовополонених та безвісти зниклих може зашкодити їх безпеці та ускладнити процес перемовин щодо обміну. Українська сторона працює над обміном "всіх на всіх". Процес складний, як і будь-які домовленості з росіянами.
Нагадаємо, ЄСПЛ зобов'язав росію забезпечити права українських військовополонених. Крім того, Україна має достатню кількість полонених для обміну з росією.
Також Інформатор писав, для чого рф поширює міфи про "українських нацистів" та страшилки про "Aзов".
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.