Міненерго повідомляє про наслідки обстрілів рф для Харківщини, Чернігівщини і Запорізької області
Перший день березня був вирішальним для енергетичної стабільності України. При цьому країна виявила високий рівень готовності до надзвичайних ситуацій, зокрема пережила пошкодження енергосистеми на Чернігівщині, владнала наслідки знеструмлення підстанції на Харківщині та виявила розкрадання обладнання в Запорізькій області. Окрім цього, на запит Польщі Україна надавала аварійну допомогу польській енергосистемі з 10:00 до 12:00 та з 13:00 до 17:00 сумарною величиною 1540 МВт/год.
За даними пресцентру Міненерго, дефіциту в енергосистемі не спостерігається. Крім того, в резерві залишилося 11 блоків і 3 корпуси генеруючого обладнання теплових станцій та теплоелектроцентралей для використання у випадку потреби.
Наслідки бойових дій та терористичних актів залишають певний відбиток на енергосистемі. У Харківській області внаслідок бойових дій було знеструмлено підстанцію, яка живить побутових споживачів, але працівники швидко відновили електропостачання. Також у Харківщині та Чернігівщині були зафіксовані випадки пошкодження газопроводів та електроліній, але реагування на ці події було оперативним.
"На Харківщині пошкоджено сталевий надземний розподільний газопровід, припинено газопостачання до 4 населених пунктів понад 350 абонентів. На Чернігівщині стався обстріл повітряних ліній 0,4 кВ у двох громадах, характер та перелік пошкоджень встановлюється, є знеструмлені споживачі. У прогоні опор ПЛ 330 кВ у Запорізькій області виявлено розкрадання понад 16 км проводу і 1,7 км грозотросу. Ділянка була без напруги. На місце викликано поліцію", - повідомляє Міненерго.
У сфері імпорту та експорту електроенергії також спостерігаються активні процеси. Прогнозується імпорт електроенергії у розмірі 153 МВт*год, а також планується експорт значної кількості енергії до країн Центральної та Східної Європи (до Польщі, Словаччини, Румунії, Молдови та Угорщини – до 8779 МВт/год).
Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.
Раніше ми говорили з ветераном війни Юрієм Гудименком про застосування росією тактики в військових діях. Зокрема, останні місяці були відзначені жорсткими боями за Авдіївку, що стала гарячою точкою на фронті. Після відступу наших військ з цього населеного пункту спостерігалося зменшення інтенсивності наступальних дій російської сторони. Чи це означає, що нинішня тактика росії буде сфокусована саме на подібних виступах, і чи можемо очікувати подальших наступальних дій?
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.