В Україні третю добу фіксується профіцит електроенергії - що відбувається в енергосистемі станом на 29 лютого

Читать на русском

На Донеччині викрали провід на високовольтній лінії "Укренерго", а у Києві відключилось обладнання на підстанції

Читать на русском
Міненерго
Міненерго про ситуацію в енергосистемі України станом на 29 лютого

На Донеччині викрали провід на високовольтній лінії "Укренерго", а у Києві відключилось обладнання на підстанції

В енергосистемі України третій день поспіль виникає профіцит електроенергії, який прогнозується і на сьогодні, 29 лютого. Причина – сонячна погода та активна робота сонячних електростанцій. Надлишки передавалися до Польщі сумарною величиною 988 МВт-год (з 11:00 до 16:00 години). Також зменшувалося навантаження об'єктів ВДЕ величиною 491 МВт. 

Про це повідомили у Міненерго. Профіцит електроенергії прогнозується і на сьогодні. У резерві – 21 одиниця обладнання теплової генерації. 

На Донеччині у прогоні опор на високовольтній лінії 330 кВ НЕК «Укренерго» викрали провід довжиною понад 1 кілометр. Інформацію передали до поліції.

Через технічні причини відключилось обладнання на підстанції 110 кВ у Києві, внаслідок чого знеструмились 88 житлових будинків, 99 установ у Дніпровському районі столиці. Усіх споживачів заживлено.

Рівень води у ставку-охолоджувачі ЗАЕС становить 15,56 метра. Цього достатньо для забезпечення потреб станції. На поточну добу прогнозується імпорт електроенергії – 2 497 МВт-год, також передбачається експорт – до 4 797 МВт-год.

Україна завершила перехід на європейські правила торгівлі електроенергією.

На платформі «Укренерго» відбулися спільні аукціони з доступу до міждержавних перетинів з Молдовою. Вперше було розторговано право постачання електроенергії на цілий місяць. 27 лютого, завершився перший спільний місячний аукціон з доступу до міждержавних перетинів з постачанням електричної енергії у березні для України та Молдови. Аукціон в цьому форматі тривав тиждень.

За напрямом Україна – Молдова (UA-MD) розподілена пропускна спроможність склала 463  МВт. За напрямом Молдова – Україна (MD-UA) – 96 МВт. 100% доступної пропускної спроможності по кожному напрямку розподілили серед 4 учасників. Загальна кількість ж учасників за напрямком UA-MD склала 8 учасників, а за напрямком MD-UA 9 учасників.

Попит на пропускну спроможність на кожному місячному аукціоні перевищував запропоновану для розподілу пропускну спроможність, що визначило граничну ціну аукціону для напрямку UA-MD 0.05 євро за один МВт, а для напрямку MD-UA 0,5 євро за один МВт. Добові аукціони З Молдовою заплановані 29 лютого, з днем постачання – 1 березня. 
 
Україна вже проводить спільні добові аукціони з іншими європейськими сусідами: з 2 листопада з Румунією, з 16 січня з Польщею, з 22 лютого з Угорщиною. Перший спільний аукціон зі Словаччиною запланований на 4 березня.

У Києві, єдиному місті в Україні, під час повітряної тривоги зупиняється весь комунальний транспорт. Це спричиняє питання про корупційну складову, яка може приносити прибуток маршруткам, або ж це стратегічний хід влади для зняття відповідальності? Поговоримо про це з Максимом Бахматовим, колишнім радником мера Києва та головою Офісу трансформації. Приєднуйтесь до обговорення, щоб розібратися у цьому питанні.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.