На поточну добу в резерві є 19 одиниць теплової генерації, які залучать у разі потреби
У Харківській, Чернігівській, Донецькій, Хмельницькій областях тимчасово знеструмлювалися споживачі. В Одесі також не було світла через відключення обладнання на підстанції. Загалом станом на 1 березня ситуація в енергосистемі України контрольована, обмежень електропостачання наразі не передбачається.
Про це повідомили у Міненерго. В енергосистемі України 29 лютого знову фіксувався профіцит електроенергії. Цьому сприяла сонячна погода та відповідно активний виробіток електроенергії сонячними електростанціями. На запит НЕК "Укренерго" надлишки передавалися до Польщі сумарною величиною 1343 МВт-год (з 11:00 до 16:00 години). На поточну добу в резерві є 19 одиниць теплової генерації, які залучать у разі потреби.
Внаслідок обстрілів відключалось обладнання на підстанції 330 кВ у прикордонному районі Харківщини. У результаті підстанція втратила власні потреби, згодом її заживили. Також в регіоні в результаті бойових дій через пошкодження відключилась лінія ПЛ 110, споживачі не знеструмлювались.
Через обстріл пошкоджено лінії у Чернігівській області, одномоментно без світла залишилось 370 споживачів у шести населених пунктах. В Одесі відключилось обладнання на підстанції 110 кВ, внаслідок чого короткостроково знеструмлювалось понад 13 тисяч побутових споживачів, водоканал, електротранспорт, місцева промисловість. Усіх споживачів заживлено.
На Донеччині вимикалось обладнання ПЛ 110 кВ, без електропостачання залишились побутові абоненти Слов’янська. Протягом трьох годин усіх заживили. У Хмельницькій області через технічні порушення короткостроково знеструмились 7,5 тисячі побутових споживачів, усіх заживлено.
Рівень води у ставку-охолоджувачі ЗАЕС становить 15,56 метра. Цього достатньо для забезпечення потреб станції. На поточну добу прогнозується імпорт електроенергії – 465 МВт-год, також передбачається експорт до Польщі, Словаччини, Румунії, Молдови та Угорщини – до 9 389 МВт-год.
Українська енергетична система впевнено подолала зимовий період, навіть більш впевнено, ніж очікувалося. Про це в інтерв’ю агентству «Укрінформ» розповів голова правління НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький. Він зауважив, що попри те, що у цьому опалювальному сезоні росія також обстрілювала об’єкти енергетичної інфраструктури, завдяки більш щільній системі протиповітряної оборони вона не нанесла такої ж критичної шкоди енергосистемі, як минулого року. А там, де все ж таки прилітало, важливу роль зіграли гарна підготовка й злагодженість дій енергетиків та держави.
"На те, що українська енергетична система впевнено пройшла зимовий період, дуже впливають й обсяги відновлених об’єктів, обсяги запасних, резервних одиниць обладнання і матеріалів. А також готовність енергетиків до того, що якщо десь все-таки прилітає, вони дуже чітко знають, що робити й добре скоординовані між собою. Ну і, звичайно, центральна та місцева влада – усі інституції працюють як єдиний злагоджений механізм. І це теж дає свої результати", - наголосив Кудрицький.
2024 рік для Сил оборони України буде роком стратегічної витримки і нарощення потужностей для майбутніх наступальних операцій, вважає військовий експерт Сергій Грабський.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.