У Києві та двох регіонах споживачі залишилися без світла, 28 лютого в енергосистемі виник профіцит - деталі від Міненерго

Планується імпорт та експорт електроенергії 28 лютого

Міненерго
Міненерго про стан енергосистеми України 28 лютого

У Києві без світла залишилось близько 16 тисяч абонентів. На Харківщині та Хмельниччині також знеструмлення. В енергосистемі виник профіцит електроенергії, надлишки передавалися до Польщі. Станом на 28 лютого ситуація контрольовна, графіки відключень не застосовуються.

Про це повідомили у Міненерго. В енергосистемі України вчора, 27 лютого, виник профіцит електроенергії. На запит НЕК «Укренерго» надлишки передавалися до Польщі. Сумарна величина переданої електроенергії 1661 МВт-год (з 11:00 до 16:00 години). Також за командою диспетчера зменшувалося навантаження об'єктів ВДЕ величиною 253 МВт.

В аварійний ремонт короткостроково виходив корпус ТЕС, який після усунення зауважень введено в роботу. У резерві – 18 енергоблоків і 2 корпуси теплової генерації, які залучать у разі потреби. Графіки відключень не застосовуються.

Внаслідок бойових дій відключалась повітряна лінія електропередачі 110 кВ на Харківщині, в результаті знеструмилась підстанція 110 кВ, яка живить побутових споживачів. Лінія 330 кВ, що живила ЗАЕС, залишається знеструмленою.

Через технологічні порушення вимикалась одна з підстанцій Укрзалізниці у Києві, порушень в русі потягів не було. Водночас знеструмилися підстанції, які живлять побутових споживачів. Через це без світла залишилось близько 16 тисяч абонентів у столиці, усіх оперативно заживлено. В результаті технічних причин відключалась повітряна лінія 110 кВ, внаслідок чого знеструмлювались понад 16,4 тисячі абонентів у Хмельницькій області. Усіх споживачів заживлено.

Рівень води у ставку-охолоджувачі ЗАЕС незначною мірою знизився і становить 15,56 м. Цього достатньо для забезпечення потреб станції. На поточну добу прогнозується імпорт електроенергії – 1 667 МВт-год. Також передбачається експорт до Польщі, Румунії, Словаччини, Молдови та Угорщини – до 3 806 МВт-год.

Україна отримала можливість із 1 березня експортувати більше електроенергії

Європейська мережа операторів системи передачі континентальної Європи ENTSO-E збільшила обсяги пропускної спроможності міждержавних інтерконекторів для експорту електроенергії з України та Молдови до країн ЄС на 150 МВт. З 1 березня максимальна доступна пропускна спроможність із блоку Україна/Молдова до зони континентальної Європи складатиме 550 МВт.

У своєму інтерв'ю для видання "Економічна правда", Сергій Марченко, очільник Мінфіну, зазначив, що Сполученим Штатам зручніше та легше надавати Україні безпосередньо зброю, а не фінансову допомогу. Чому так? Можливо, тому що немає достатнього контролю над тим, як розпоряджаються цими коштами та куди вони йдуть. А чи відбувається контроль або аудит коштів, що безпосередньо витрачаються? Якщо так, то як це відбувається? Усі відповіді на ці запитання ви дізнаєтесь у нашому відео. Слідкуйте за оновленнями!

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube