У Києві та двох регіонах споживачі залишилися без світла, 28 лютого в енергосистемі виник профіцит - деталі від Міненерго

Читать на русском

Планується імпорт та експорт електроенергії 28 лютого

Читать на русском
Міненерго
Міненерго про стан енергосистеми України 28 лютого

Планується імпорт та експорт електроенергії 28 лютого

У Києві без світла залишилось близько 16 тисяч абонентів. На Харківщині та Хмельниччині також знеструмлення. В енергосистемі виник профіцит електроенергії, надлишки передавалися до Польщі. Станом на 28 лютого ситуація контрольовна, графіки відключень не застосовуються.

Про це повідомили у Міненерго. В енергосистемі України вчора, 27 лютого, виник профіцит електроенергії. На запит НЕК «Укренерго» надлишки передавалися до Польщі. Сумарна величина переданої електроенергії 1661 МВт-год (з 11:00 до 16:00 години). Також за командою диспетчера зменшувалося навантаження об'єктів ВДЕ величиною 253 МВт.

В аварійний ремонт короткостроково виходив корпус ТЕС, який після усунення зауважень введено в роботу. У резерві – 18 енергоблоків і 2 корпуси теплової генерації, які залучать у разі потреби. Графіки відключень не застосовуються.

Внаслідок бойових дій відключалась повітряна лінія електропередачі 110 кВ на Харківщині, в результаті знеструмилась підстанція 110 кВ, яка живить побутових споживачів. Лінія 330 кВ, що живила ЗАЕС, залишається знеструмленою.

Через технологічні порушення вимикалась одна з підстанцій Укрзалізниці у Києві, порушень в русі потягів не було. Водночас знеструмилися підстанції, які живлять побутових споживачів. Через це без світла залишилось близько 16 тисяч абонентів у столиці, усіх оперативно заживлено. В результаті технічних причин відключалась повітряна лінія 110 кВ, внаслідок чого знеструмлювались понад 16,4 тисячі абонентів у Хмельницькій області. Усіх споживачів заживлено.

Рівень води у ставку-охолоджувачі ЗАЕС незначною мірою знизився і становить 15,56 м. Цього достатньо для забезпечення потреб станції. На поточну добу прогнозується імпорт електроенергії – 1 667 МВт-год. Також передбачається експорт до Польщі, Румунії, Словаччини, Молдови та Угорщини – до 3 806 МВт-год.

Україна отримала можливість із 1 березня експортувати більше електроенергії

Європейська мережа операторів системи передачі континентальної Європи ENTSO-E збільшила обсяги пропускної спроможності міждержавних інтерконекторів для експорту електроенергії з України та Молдови до країн ЄС на 150 МВт. З 1 березня максимальна доступна пропускна спроможність із блоку Україна/Молдова до зони континентальної Європи складатиме 550 МВт.

У своєму інтерв'ю для видання "Економічна правда", Сергій Марченко, очільник Мінфіну, зазначив, що Сполученим Штатам зручніше та легше надавати Україні безпосередньо зброю, а не фінансову допомогу. Чому так? Можливо, тому що немає достатнього контролю над тим, як розпоряджаються цими коштами та куди вони йдуть. А чи відбувається контроль або аудит коштів, що безпосередньо витрачаються? Якщо так, то як це відбувається? Усі відповіді на ці запитання ви дізнаєтесь у нашому відео. Слідкуйте за оновленнями!

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.