Україна підписала безпекові угоди з Італією та Канадою: головне з обидвох угод

Італійський та канадський прем'єр-міністри прибули сьогодні в Київ на другу річницю вторгення рф

Безпекова угода з Італією та Канадою
Президент каже, що дані угоди стануть основою міцного партнерства Києва та Рима з Оттавою

Україна підписала угоду про безпекові гарантії з Італією та Канадою. Прем'єрка Італії Джорджа Мелоні та голова канадського уряду Джастін Трюдо приїхали до Києва в суботу, 24 лютого, у річницю вторгнення. Обоє зустрілися з президентом Володимиром Зеленським.

За словами голови держави, дані угоди стануть основою міцного партнерства Києва та Рима з Оттавою. Про це Зеленський написав на своїй сторінці у Facebook. 

Спершу український лідер прокоментував зустріч з Мелоні. За його словами, це "завжди змістовно".

"Важливим результатом сьогоднішньої стало підписання двосторонньої безпекової угоди. Цей документ закладає міцну основу для тривалого безпекового партнерства між Україною та Італією", - зазначив президент.

Також Зеленський обговорив з Італією подальшу підтримку України. Зокрема, в контексті головування італійців у G7.

"Дякую Італії за підтримку України, зокрема обороноздатності й відбудови нашої держави, та за продовження надання військової допомоги Україні до кінця 2024 року", - резюмував голова держави.

Після цього Зеленський зустрівся з канадським прем'єром Трюдо. Він зазначив, що сьогодні Україна точно сильніша, ніж два роки тому. Тож Київ підписує ще одну безпекову угоду, яка має "зміцнити позиції народу", а також є "потужним та вчасним рішенням". 

"Ми з премʼєр-міністром Канади Джастіном Трюдо підписали Угоду про співробітництво у сфері безпеки між Україною та Канадою. Документ передбачає виділення Канадою у 2024 році понад 3 млрд канадських доларів макрофінансової та оборонної допомоги Україні", - зазначив Зеленський. 

Він подякував канадському лідерові за постійну підтримку. Зеленський також нагадав, що Оттава була з Києвом з самого першого дня війни, що дуже цінно для України. 

Про що йдеться в безпекових угодах з Італією та Канадою

Більш докладно, ніж президент, прокоментував нові угоди голова ОП Андрій Єрмак. Він дав докладне пояснення основних пунктів документів.

Отже, угода з Італією розрахована на 10 років та передбачає:

  • довгострокову військової та фінансової допомоги; 
  • повноцінну співпрацю у військових та невійськових сферах;
  • зміцнення української оборони, забезпечення нагальних потреб Києва у безпековій сфері;
  • підготовка бійців ЗСУ;
  • подальші санкції проти рф;
  • підтримка членства в НАТО шляхом допомоги у впровадженні реформ;
  • екстрене реагування у випадку нової агресії впродовж 24 годин.

Угода з Канадою також розрахована на 10 років і передбачає наступне:

  • заснування стратегічного безпекового партнерства;
  • виділення понад 3 мільярдів канадських доларів (2,3 мільярди доларів США) допомоги протягом 2024-го;
  • підтримка членства в НАТО шляхом допомоги у впровадженні реформ;
  • екстрене реагування у випадку нової агресії впродовж 24 годин.

Гарантії безпеки для України

Нагадаємо, що безпекові гарантії для української держави - це один з головних пунктів "формули миру" від Зеленського та одна з основ зовнішньополітичної діяльності України останніх місяців. Під цим розуміється певне "страхування" Києва на випадок нової агресії. 

Першою країною, яка підписала такий договір, стала Велика Британія. Далі доєдналися Німеччина та Франція. 23 лютого аналогічний документ з Україною підписала Данія. На черзі стоять Сполучені Штати Америки. Очікується, що вони нададуть безпекові гарантії Києву до саміту НАТО, який відбудеться у липні-2024. 

Разом із тим варто зазначити, що документ про безпеку не ратифікується парламентами держав-підписантів та не містить у собі гарантій прямої допомоги військовим шляхом. Тобто воювати пліч-о-пліч з Україною у випадку майбутніх агресій західні союзники не будуть.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

В останній час отримано різні сигнали, включаючи заяву Столтенберга про гарантії НАТО щодо утримання конфлікту в межах України. Західні медіа також активно обговорюють можливість агресії росії проти країн-членів НАТО, зокрема Балтії. Чи реальний шантаж Кремля війною з НАТО? Дізнайтеся більше у нашому відео у інтерв'ю з українським політологом Андрієм Золотарьовим.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube