Шольц закликав Сі Цзіньпіна натиснути на Путіна для припинення війни

Читать на русском

Китайський очільник в свою чергу заявив про необхідність "остудити ситуацію"

Читать на русском
Шольц та Сіт
Канцлер ФРН зараз перебуває з візитом в Китаї

Китайський очільник в свою чергу заявив про необхідність "остудити ситуацію"

Канцлер Німеччини Олаф Шольц закликав лідера Китаю Сі Цзіньпіна тиснути на Росію, щоб вона припинила її "безглузду" війну в Україні. На це очільник КНР відповів, що обом сторонам слід "остудити ситуацію". Нагадаємо, наразі Шольц перебуває з офіційним візитом у Пекіні.

Про це він написав в соцмережі X. Свою заяву політик супроводив фото з Сі Цзіньпіном.

Шольц заявив, що домовився з Сі про ряд речей. Китай і Німеччина хочуть разом "інтенсивно та позитивно" координувати зусилля щодо сприяння проведенню конференції високого рівня в Швейцарії та майбутніх міжнародних мирних конференцій. Окрім цього, німецький лідер попросив китайського колегу натиснути на Путіна.

"Слово Китаю має вагу в Росії. Тому я попросив президента Сі вплинути на Росію, щоб Путін нарешті припинив свою безглузду кампанію, вивів свої війська і припинив цю жахливу війну", – написав він.

Під час переговорів Шольц також заявив, що "російська агресивна війна проти України та озброєння Росії мають дуже значний негативний вплив на безпеку в Європі". Це зачіпає як інтереси Німеччини, так і інтереси Китаю, і загалом шкодять світовому порядку. 

Сі Цзіньпін при цьому знову назвав війну Росії проти України "українською кризою". За його словами, Київ та Москва зараз повинні зосередитися на "підтримці миру та стабільності та утримуватися від пошуку егоїстичних вигод", а також "остудити ситуацію, а не підливати масла у вогонь".

Китайський лідер не став обіцяти Шольцу, що візьме участь у мирному саміті в Швейцарії, запланованому на червень. Як повідомляється, він підтримає таку міжнародну конференцію, якщо вона буде визнана як Росією, так і Україною. Переговори політиків тривали понад три години. 

Шольц приїхав на переговори в Китай

Нагадаємо, ще 14 квітня Олаф Шольц прибув у КНР для участі у ряді перемовин, в тому числі й з верховним лідером Китаю Сі Цзіньпіном. Візит німецького канцлера є досить довготривалим. Сам візит, як заявлялося офіційно, спрямований на "розбудову співпраці між країнами та спільне розв’язання викликів міжнародної безпеки". 

Зазначимо, що поїздка Шольца відбувається на тлі загострення довкола Ізраїлю, яке може перерости у велику регіональну війну. В якій, зокрема, не зацікавлений і Китай. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.