Спецтрибунал для Путіна можуть створити вже цього року - єврокомісар назвав терміни

Нідерланди запропонували провести спецтрибунал для владної верхівки Росії у себе, в Гаазі

Спецтрибунал для путіна
Розглядаються два основні варіанти реалізації спецтрибуналу для Путіна

Спецтрибунал для владної верхівки Росії, в тому числі й для диктатора Володимира Путіна, найімовірніше буде створений до кінця 2024 року. Його створення більше не лякає Захід. Тривають дискусії.

Про це у коментарі виданню DW повідомив єврокомісар з юстиції Дідьє Рейндерс. За його словами, є два варіанти реалізації спецтрибуналу для Путіна.

"Розглядаються два основні варіанти: міжнародний трибунал на основі багатосторонньої угоди або спрощене рішення - на основі двосторонньої угоди між Україною та Радою Європи... Крім того, у ЄС було створено нову систему передачі судочинства. Так, якщо в Україні триває кримінальний процес, зокрема щодо злочину агресії, то його можна перенести до такого спецтрибуналу", - повідомив Дідьє Рейндерс.

Відомо, що Нідерланди запропонували провести спецтрибунал у себе, в Гаазі. Від липня 2023 року міжнародна команда прокурорів аналізує докази, передані різними країнами до бази даних, створеної спеціально для цього при Євроюсті. Згодом справу буде передано до спецтрибуналу.

Створення спецтрибуналу для Росії

44 держави мають намір створити спеціальний трибунал для притягнення до відповідальності вищого військово-політичного керівництва Росії за злочин агресії проти України. Відповідну декларацію підписали на конференції "Відновлення справедливості для України" в Гаазі. Серед цих держав - члени Євросоюзу, Канада, Грузія, Японія, Молдова, Нова Зеландія, Велика Британія та Сполучені Штати.

Глава МЗС Дмитро Кулеба, який також був присутній на конференції, зазначив, що ще два роки тому всі категорично відкидали ідею створення спеціального трибуналу щодо злочину російської агресії проти України. Мета створення трибуналу - покарати вище військово-політичне керівництво Росії. Учасники вітають значний прогрес у цьому напрямі та закликають інші країни та міжнародні організації допомогти з напрацюванням юридичної бази та заручитися міжнародною підтримкою для завершення цього процесу. Також вітається готовність Нідерландів прийняти цей трибунал на своїй території.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube